İlk resmi nikâhı kıyan Müftü: Hz. Havva Âdem peygamberden yaratıldı

İzmir’de Güzelbahçe Müftüsü Alaattin Tosun, Volkan ve Havva Şahin çiftinin resmi nikâhını kıydı. Volkan Şahin ile Kevser Dinç’in Güzelbahçe Belediye Düğün Salonu’ndaki düğün törenine resmi nikâh işlemleri için Güzelbahçe Müftüsü Alaattin Tosun geldi. Evlendirme dosyası ile salona gelen Tosun, belediye memurlarının giydiği cübbeyi giydi. Şahitler huzurunda yönetmelikte yazılan merasim metnini okuyan ilçe müftüsü Tosun, “Evet”... View Article

İlk resmi nikâhı kıyan Müftü: Hz. Havva Âdem peygamberden yaratıldı

İzmir’de Güzelbahçe Müftüsü Alaattin Tosun, Volkan ve Havva Şahin çiftinin resmi nikâhını kıydı. Volkan Şahin ile Kevser Dinç’in Güzelbahçe Belediye Düğün Salonu’ndaki düğün törenine resmi nikâh işlemleri için Güzelbahçe Müftüsü Alaattin Tosun geldi.

Evlendirme dosyası ile salona gelen Tosun, belediye memurlarının giydiği cübbeyi giydi. Şahitler huzurunda yönetmelikte yazılan merasim metnini okuyan ilçe müftüsü Tosun, “Evet” yanıtı aldığı çifte evlenme kütüğünü imzalattı.

Daha sonra aile cüzdanını evlenen çifte uzatan Tosun, çiftin bu cüzdanını birlikte tutmalarını istedi. Tosun, evliliğin ve aşkın temellerinin cennette Hz. Âdem ve Hz. Havva ile atıldığını belirterek, Hz. Havva’nın Âdem peygamberden yaratıldığını, bunun da çiftlerin birbirlerine bağlılığını simgelediğini ifade etti. Tosun çiftin sevgi ve saygı çerçevesinde birlikte mutlu bir ömür geçirmeleri temennisinde bulundu.

Mali Müşavirlik yapan 31 yaşındaki damat Volkan Şahin, müftülüklere resmi nikâh kıyma yetkisini veren düzenlemenin ardından Güzelbahçe İlçe Müftülüğüne başvurarak nikâh randevusu aldıklarını belirtti.

Nikâh akitlerinin İzmir’de müftünün kıyacağı ilk resmi nikâh olduğunu randevu işlemleri sırasında öğrendiklerini belirten Şahin, “İlçe müftülüğümüze başvurarak nikâh randevusu aldık. Bu benim eskiden beri hayalimdi. Bu hayalimin gerçekleşmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir tekstil firmasında yöneticilik yapan gelin Kevser Dinç Şahin ise düğün törenleri sırasındaki nikâhı müftünün kıymasının eşiyle aldıkları ortak karar olduğunu dile getirdi. Düğün kıyılan nikâhın ardından devam etti.