Darıca'da ikinci Aladağ faciası önlendi! Kuran kursundan 5-6 yaşındaki çocuklar çıktı!

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir binada çıkan yangında 'Kuran kursu' olduğu öğrenilen bir dairede çok sayıda dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Darıca'da ikinci Aladağ faciası önlendi! Kuran kursundan 5-6 yaşındaki çocuklar çıktı!

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde, 5 katlı binanın 4’üncü katında çıkan yangında can pazarı yaşandı. Binanın en üst katında ‘Kuran kursu’ olarak faaliyet gösterdiği belirtilen dairede mahsur kalan kadın ve çocuklar, itfaiye merdiveni ile kurtarıldı. Dumandan etkilenen 18 kişi kaldırıldıkları hastanelere kaldırıldı.

Darıca Sırasöğütler Mahallesi 1649 Sokak’ta 5 katlı apartmanın 4’üncü katında öğle saatlerinde, kombiden kaynaklı yangın çıktı. Alevler, binayı sararken, yanan binanın üst katında bulunan Kuran kursunda eğitim alan kadınlar ve çocukları mahsur kaldı. Çocukların ise tamamının henüz okuma yazma bilmeyecek derecede küçük yaşlarda olduğu görüldü.

Yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye merdiveni ile Kuran kursunda bulunan yaklaşık 30 kişiyi tahliye edilirken, dumandan etkilenenlere 112 Acil ekipleri müdahalede bulundu. Yangın. itfaiye ekiplerince söndürüldü. Dumandan etkilenen 18 kişi, Farabi Devlet Hastanesi ve özel hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

KAYMAKAMIN HABERİ YOK: ÖĞRENCİLER YATILI KALIYORMUŞ

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise olaya ilişkin yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:
“Sırasöğütler mahallemizde yangına müdahale ettik. Burada önemli olan can kaybının olmaması. Çok hızlı davrandık. Burası modern yeni bir bina. Buna rağmen kombide bir sorun olmuş. Çocuklarda Allah’a şükür bir sorun yok. Olay mahallinde gerekli tahliyeler yapıldı. Dikkatli bir şekilde inceleme yapacağız. İhmal var mı, tedbirler alınmış mı? bunlarla ilgili değerlendirmeyi önümüzdeki günlerde yapacağız. Burada öğrenciler yatılı kalıyorlarmış. Konuyu daha detaylı bir şekilde değerlendireceğiz.”

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.