İğrenç sözlerin sahibi Rasim Ozan'dan açıklama: Boşnak yemeklerine bayılırım

AKP'li Rasim Ozan Kütahyalı, canlı yayında Boşnakların adının geçtiği iğrenç ifadelerden sonra kovulması üzerine açıklama yaptı.

İğrenç sözlerin sahibi Rasim Ozan'dan açıklama: Boşnak yemeklerine bayılırım

Canlı yayında sarfettiği iğrenç sözleri sonrası hem Beyaz TV’deki ‘yorumcu’luk görevinden, hem de Sabah gazetesindeki ‘köşe yazarlığı’ndan kovulan AKP’li Rasim Ozan Kütahyalı, sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

Kendisine yönelik tepkilere ilişkin “Böyle bir dönemde bana yapılan linci zerre umursamıyorum” diyen yandaş isim, esas lincin ABD eliyle AKP ve Tayyip Erdoğan’a yapıldığını öne sürerek, konuyu saptırmaya çalıştı.

“ABD saldırısı”na karşı NATO’nun parçalayıp işgal ettiği Yugoslavya’daki yıkım sırasında ABD müttefikliğiyle hatırlanan “bilge kral” lakaplı eski Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’i örnek gösteren Kütahyalı, “Bosnalıların bilge kral Alia’nın liderliğinde birleşip saldırıları püskürttüğü gibi biz de Erdoğan’ın liderliğinde bunu başarabiliriz.” dedi.

Kütahyalı’nın yazdıkları şöyle:

ABD 27 Kasım ve sonrasındaki süreçte Türkiye’ye çok kuvvetli saldırıya hazırlanıyor.Şimdi birlik zamanıdır. Bu ABD saldırısında hedef AK Parti ve Erdoğan değil hedef Türkiye’dir.Hedef tüm Türkiye pasaportlarıdır. Böyle bir dönemde bana yapılan linci zerre umursamıyorum.Esas küresel linç ülkemize yapılmak üzeredir. Türkiye yaklaşan bu ABD saldırısı karşısında milli mutabakat halinde olmak mecburiyetindedir. 1992 yılında Bosna’da da farklı siyasi gruplar vardı ama ülkelerine saldırıldığında Bilge Kral Alia’nın liderliğinde birleştiler. Bizim de ABD saldırısı sürecinde Boşnak direnişini örnek alarak Erdoğan’ın liderliğinde birleşmemiz gerekir. Bosnalıların bilge kral Alia’nın liderliğinde birleşip saldırıları püskürttüğü gibi biz de Erdoğan’ın liderliğinde bunu başarabiliriz. Farklılıklarımızı bir süre için tıpkı Bosna halkının 1992-95 arası yaptığı gibi paranteze almalıyız.

Gün birlik ve bütünlük günüdür. 1992-95 arası Boşnak halkının bilge kral Alia İzzetbegoviç’in liderliğindeki soylu direnişi Türkiye için büyük emsaldir. Ne acı ki benim gibi bilge kral Alia’nın,Bosna direnişinin ve Boşnak halkının hayranı bir adam tam tersi gibi algılatılmak isteniyorum. Buna sebep ne olduğunu bile bilmeden yaptığım bir zevzekliktir.

Bana öfkeli tüm Boşnak kardeşlerim haklıdır. Ben samimiyetle incinerek bana küfreden Boşnak kardeşlerimi dahi anlıyor ve hepsine hak veriyorum. Benim hayatımda en çok gittiğim dış şehir Sarayova’dır.Başçarşiya’da dolaşmak ruhumu dinlendirir. Çok mutlu olurum. Bizim Galatasaraylı Tarık Hocic’in Sarayova’daki dükkanında Boşnak yemekleri yemeye bayılırım.

Ben ülkemi ve Erdoğan’ı karşılıksız seviyorum.Şahsi durumum hiç önemli değil.Linç de etseler,öldürmeye de kalksalar Erdoğan’ın yanındayım. Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında millet olarak kenetlenmek zorundayız.Erdoğan’ın nezdinde Türkiye’yi linç etmek istiyorlar. Türkiye olarak Boşnak direnişini örnek almalıyız.Aralık ayında Türkiye’ye cehennemi yaşatmak isteyecekler. Hepimiz şu an buna odaklanmalıyız.”