Hüseyin Gülerce'den Abdulkadir Selvi'ye: Sinsi 'Hayır'cı!

Star'ın yazarı Hüseyin Gülerce, isim vermeden Hürriyet'in AKP'li yazarı Abdulkadir Selvi'yi eleştirdi.

Hüseyin Gülerce'den Abdulkadir Selvi'ye: Sinsi 'Hayır'cı!

AKP’nin yayın organlarından Star’ın yazarı Hüseyin Gülerce, Hürriyet’in AKP’li yazarı Abdulkadir Selvi’yi hedef alarak “Sinsi hayırcılar ‘evet rüzgarı tersine döndü’ diyor” ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi dün Hürriyet’teki yazısında “‘Evet’ kampanyasında özellikle İstanbul ve Ankara’’a son iki haftada gerileme yaşandığını belirterek, “İlk defa rüzgârın tersine dönmeye başladığı söyleniyor. Bu oranın yüzde yarım mı, yoksa 1 mi olduğu belli değil. Ama parti yönetimi çok az bir oran olsa dahi bu durumu önemsiyor” demişti.

Hüseyin Gülerce ise bugün “‘Hayır’cıların keskin kılıcı” başlıklı yazısında isim vermeden Selvi’yi ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakınlığıyla bilinen Fehmi Koru’yu hedef aldı. Gülerce’nin yazısındaki o bölüm şöyle:

“Bir de sinsi ‘hayır’cıların algı operasyonu var. Son hamleleri, koro halinde, “evet rüzgârı tersine döndü” diyorlar. Sürekli ‘evet’ ile ilgili kafa karıştırıyorlar. Algı yönetiminde rol kapan bir kalem de umulmadık şekilde kılıç sallıyor. Anayasa değişiklik teklifi Cumhurbaşkanlığında birkaç gün bekletilince, “Erdoğan kanunu geri göndermeli, referandumu engellemeli” diye yazabildi. Şimdi de “Cumhurbaşkanı sahaya inmemeli, çünkü ters teper, ‘hayır’ın işine yarar” diye gözdağı veriyor. “İktidar cephesi bu defa çok zorda” diyor, “tarafsız destekçisi yok ‘evet’ cephesinin…” diye ekliyor. Bir yandan kafa karıştırıyor, bir yandan da uyanıklık yapıyor: “Hayır çıkınca Başbakan ve Cumhurbaşkanı yerlerini koruyacak zaten…” diyor. Yani ‘evet’e ne lüzum var, diyerek AK Parti ve MHP tabanını gevşetmeye çalışıyor.”