"Her şeyi sattınız" tepkisine AKP'li vekilin cevabı: Saçlarını taramadan buraya geliyorsun

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'taranmayan saçlar' ve 'gözlerdeki çapaklar' kavga konusu oldu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP’li bir vekilin Türkiye’nin borçları ve özelleştirme yağmasına dikkat çektiği tepkisi üzerine AKP’liler kavga çıkardı.

Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerinde Maliye Bakanı Naci Ağbal, engelli ve malullerin matrahı 90 bin lirayı geçmeyen otomobilleri ÖTV’siz almasını öngören maddeye ilişkin bilgi verirken CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal araya girdi.

“Herşeyi sattınız” tepkisi

CHP’li Sarıbal, “O paralarla 10 tane Türkiye yapılırdı. Şu memleketin borçlarına bakın ya! 70 milyar dolarlık özelleştirme yaptınız. Size miras mı kaldı? Her şeyi sattınız, satmaya devam ediyorsunuz. Hiçbir şey bırakmıyorsunuz. ” diyerek Bakan Ağbal’a tepki gösterdi. Naci Ağbal ve Orhan Sarıbal arasındaki sözlü tartışmaya diğer AKP ve CHP milletvekillerinin dahil olması üzerine komisyonda tansiyon yükseldi.

“Saçlarını taramadan buraya geliyorsun”

Ayağa kalkan AKP Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, CHP’li Sarıbal’a, “Sen saçlarını taramayı öğren. Sen çapaklarınla ve saçlarını taramadan buraya geliyorsun. Bak, ne dediğimi anladılar. Dün terbiyesizlik yaptın. Burunla oynamak ne demek terbiyesiz. Herkes anladı ne dediğimi herkes anladı” diye bağırdı.

“Saçlarım çok doğal”

Bunun üzerine Orhan Sarıbal, Beyribey’e “Sen tara, senin taranmaya ihtiyacın var benim değil. Benim hiç taramaya ihtiyacım yok. Senin ihtiyacın var. Benim saçlarım çok doğal. Sen kendin tara. Kimseye terbiyesizlik yapmadım. Sen yapıyorsun terbiyesizliği” dedi.

Birbirlerinin üzerine yürüyen Sarıbal ve Beyribey’i araya giren milletvekilleri sakinleştirdi.