HDP'li vekil cenazeye saldırıyı anlattı

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un Ankara'daki cenazesine yapılan saldırıyı anlattı.

HDP'li vekil cenazeye saldırıyı anlattı

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un Ankara’daki cenazesine yapılan saldırıyı anlattı.

Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik‘in haberine göre Sancar, saldırı başladığında Ankara Valisi’nin aradığını fakat 40 dakika sonra görüşebildiklerini anlatırken, yapılanın organize bir iş olduğunu belirtti.

Saldırının sorumlusunun valilik ve hükümet olduğunu belirten Sancar, şunları söyledi:

“Saldırı başlar başlamaz arkadaşlar beni aradı. Hemen Ankara Valisi’ni cebinden aradım. Koruması çıktı. İncek’te cenazeye saldırı olduğunu ve derhal önlem alınması gerektiğini söyledim. Koruması bana ‘Hemen ileteceğim’ dedi ama Vali bana tam 40 dakika sonra döndü. Dedi ki, ‘Biz gömülmesini sağlarız.’ Neredesiniz bu saatte kadar’ diye sordum. Neredesiniz? Neden oraya takviye polis gönderilmiyor? Emniyetin bundan haberi vardı ve seyrettiler. Her birimiz valiyi, emniyet müdürünü ve ulaşabileceğimiz herkesi aradık. Telefonlarımıza çıkmadılar. Bu korkunç bir olay. Böyle bir alçalma olamaz! Bu organize bir iş. Bu olayın asıl sorumlusu hükümettir, valiliktir, emniyettir.”