HDP'den Öcalan çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Hükümet'e PKK lideri Abdullah Öcalan hakkında çıkan haberler üzerine bir kez daha çağrı yaptı.

HDP'den Öcalan çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay partisinin grup toplantısında, İmralı Cezaevi’nde bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan’ın akıbeti hakkında bir kez daha çağrıda bulundu.

Sosyal medyada çıkan ‘Abdullah Öcalan öldü’ haberleri hakkında konuşan Kemalbay, “Bazı sosyal medya hesaplarında çıkan haberler, Abdullah Öcalan’ın can güvenliği ile ilgili soru işaretleri yaratmıştır. Bu haberler niçin, kim tarafından çıkarılmış, amacı nedir, bu büyük bir soru işaretidir” ifadelerini kullanırken, konu ile ilgili açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Biz bir kez daha buradan Abdullah Öcalan’ın sağlık durumunun nasıl olduğuna dair güvenli bir bilgiye erişmek için, can güvenliğinin tespit edilmesi, sağlık ve güvenlik halinin tespit edilmesi için avukatlarının, ailesinin ve vekillerimizin ziyaretine açılması gerektiğini, ziyaretinin gerçekleşmesi gerektiğini, bunun hükümetin görevi olduğunu hatırlıyoruz”

Geçen hafta konuşan HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan da yaklaşık 1 yıldır Abdullah Öcalan ile görüşemediklerini söylemişti.