Halkbank'tan tutuklanma sonrası ilk açıklama

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanmasının ardından Halkbank'tan açıklama geldi.

Halkbank'tan tutuklanma sonrası ilk açıklama

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’de tutuklanmasının ardından Halkbank’tan “Gerekli çalışmalar başlatıldı” açıklaması geldi.

ABD’de Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf’la işbirliği yaparak “ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

New York’taki John F. Kennedy Havaalanı’nda yakalanan Atilla’nın tutuklandığı ve salı günü hakim karşısına çıkarılacağı belirtildi.

Halkbank’tan KAP’a açıklama

Halkbank’tan da konuyla ilgili açıklama geldi. Bankanın KAP’a gece saatlerinde yaptığı açıklamada, “Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Hakan Atilla 28 Mart 2017’de görev için bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde gözaltına alınmış, ilk duruşması yapıldıktan sonra İddianame hazırlanmak üzere savcılığa süre verilmiştir” denildi.

Açıklama şu şekilde devam etti:

“Konuyla ilgili olarak Bankamızca ve Devletimizin ilgili birimlerince gerekli çalışmalar başlatılmış olup, bilgi temin edildiğinde en kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bu itibarla, Bankamızın ve yetkili makamların verdiği bilgiler dışındaki spekülatif haber ve yorumlara itibar edilmemesini kamuoyunun bilgilerine sunarız.”