Gülen cemaatinin "spor imamı" belli oldu

İstanbul’da birçok büyük kulüpte forma giyen milli futbolcuların "imam"lığını Ali Şenel’in yaptığı iddia edildi.

Gülen cemaatinin

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fethullah Gülen cemaati üyesi futbolculara yönelik operasyon düzenledi. Soruşturma kapsamında, eski milli kaleci Ömer Çatkıç, Fenerbahçe ve Başakşehirspor’un defans oyuncusu Bekir İrtegün ve gol kralı milli oyuncu Zafer Biryol gözaltına alındı.

Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre; Bank Asya’ya 1 milyon dolar yatırdığı iddiasıyla Çatkıç tutuklandı. “ByLock” kullanıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve cemaatin spor yapılanmasıyla ilgili tüm bildiklerini soruşturma savcısına anlatan İrtegün serbest bırakıldı. İrtegün’ün cemaatin spor imamıyla ilgili bilgileri soruşturma savcısına verdiği öğrenildi. ByLock kullanıcısı olduğu ve Bank Asya’ya 800 bin TL para yatırdığı ileri sürülen Biryol da cezaevine gönderildi.

CEMAATİN “SPOR İMAMI”

Gözaltına alınan veya tutuklanan ünlü futbolcular, kendilerine toplantı düzenleyip himmet toplayan imamın ismini polise verdi. Ünlü futbolcuların imamlığını yapan ve ismi sır gibi saklanan cemaatin spor imamının, cemaate ait eğitim kurumlarında çalışan Ali Şenel olduğu iddia edildi.

FİRARİ ŞENEL ARANIYOR

Polis İstanbul, Afyon ve Çorum’da düzenlediği operasyonlarda Ali Şenel’i bulamadı. İki çocuğunu ve ailesini bırakarak kayıplara karışan Ali Şenel her yerde aranıyor.

ŞİKE OPERASYONUNUN KİLİT İSMİ

Cemaatin “spor imamı” olduğu iddia edilen Ali Şenel’in, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanı Aziz Yıldırım’ın hedef alındığı şike operasyonunun da kilit ismi olduğu ve operasyonu yönlendiren kişi olduğu öne sürüldü. Şüphelinin, cemaatin eğitim kurumlarında yöneticilik yaptığı öğrenildi. Ali Şenel’in, cemaatin Pensilvanya’daki üst yapısı ile şike operasyonunu yapan emniyet ve yargı ayağının koordinesini sağladığı ileri sürülüyor.