Gül AKP'yi yine reddetti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP’nin 6-8 Ekim’de Afyonkarahisar’da yapılacak 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için kendisine yapılan davete olumsuz yanıt verdi. Habertürk TV’den Çimen Çetin‘in edindiği bilgilere göre kampa 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti hükümetlerinde ve partide önemli görevlerde yer alan Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik de davet edildi. Arınç ve Çelik davete olumlu... View Article

Gül AKP'yi yine reddetti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP’nin 6-8 Ekim’de Afyonkarahisar’da yapılacak 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için kendisine yapılan davete olumsuz yanıt verdi.

Habertürk TV’den Çimen Çetin‘in edindiği bilgilere göre kampa 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti hükümetlerinde ve partide önemli görevlerde yer alan Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik de davet edildi. Arınç ve Çelik davete olumlu yanıt verirken Gül olumsuz yanıt verdi. Gül’e yakın kaynaklar, Gül’ün bu kararının prensip olarak siyasi etkinliklere katılmaması ile ilgili olduğunu dile getirdi.

AKP’nin programlarına katılmaktan kaçınan Gül, son olarak AKP’nin 16’ncı kuruluş yıldönümü etkinliği için yapılan daveti de reddetmişti.