Nazlıaka'ya saldıran Gökçen Enç'ten savunma: Ben 17-25 Aralık'ta istifa ettim, eniştemin abisi FETÖ'cü

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya saldıran AKP Antalya Milletvekili Gökçen Enç, asıl kendisinin saldırıya uğradığını ileri sürdü.

Nazlıaka'ya saldıran Gökçen Enç'ten savunma: Ben 17-25 Aralık'ta istifa ettim, eniştemin abisi FETÖ'cü

Meclis’te başkanlık anayasası görüşmeleri sırasında kendisini kürsüye kelepçeleyen Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya saldıran AKP’li kadın vekillerin başında gelen AKP Antalya Milletvekili Gökçen Enç, asıl kendisinin saldırıya uğradığını ileri sürdü. Enç, kapatılan Fetullahçı bir dernekle üyelik ilişkisi içinde olmasına ilişkinde olmasına dair de, “17-25 Aralık’tan sonra istifa ettim” diyerek kendisini savundu.

“Eylemi bitirmesini söyledim”

DHA muhabirine Meclis Genel Kurulu’nda yaşananları anlatan Enç, Aylin Nazlıaka ve CHP milletvekili Şafak Pavey ile bir teması olmadığını ileri sürdü. “4 HDP’li kadın milletvekili çevremi sarınca kendimi savundum. Şiddet değil, nefsi müdafaaya girer” diyen Enç, “Şafak Pavey’le aramızda 2 metre vardı. Benim bir temasım söz konusu değil. Aylin Nazlıaka’ya kelepçeyi açmasını ve eylemi bitirmesini söyledim. Kendisi Anayasaya geçmeyinceye kadar eylemini sürdüreceğini söyledi. Böyle bir hakkı olmadığını, Meclis kürsüsünün eylem yapma yeri olmadığını söyledim” ifadelerini kullandı.

“Bu sizin olayınız değil, gidin”

Nazlıaka’ya saldıran kadın AKP’li vekil grubunun öncü isimlerinden Enç, saldırı sırasında HDP’li vekillerle yaşadıklarını da “Bunlar kafalarına beni yazmışlar. HDP’li kadın milletvekillerine ‘Bu sizin olayınız değil, gidin’ dedim” diye anlattı.

Enç,”Aylin Nazlıaka, HDP’li milletvekillerini kendisini koruması için yanına çağırdı. Benim daha önce HDP’li milletvekilleriyle tartışmam vardı. Bunlar kafalarına beni yazmışlar. HDP’li kadın milletvekillerine ‘Bu sizin olayınız değil, gidin’ dedim. İçlerinde kısa boylu biri bana ‘Sen bizim başkanımızla nasıl böyle konuşursun’ diyerek beni itti. Dördü birden saldırdı ve üzerime çullandı. Kendimi savunma içgüdüsüyle hareket ettim. Burada bir saldırı değil nefsi müdafa vardır. HDP’li milletvekilleri bana saldırınca mermer merdivenlere düştüm. ‘Burası Kandil değil Türkiye Cumhuriyeti’nin Meclisi’ diye bağırdım. HDP’lilerin şahsıma yönelik bir saldırısı vardır. Benim sorunum onlarla.” ifadelerini kullandı.

CHP’li milletvekillerinin de kendisine bir saldırısı ya da teması olmadığını anlatan Gökcen Özdoğan Enç, konuyu mahkemeye taşıyacağını söyledi. HDP’li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunacağını da kaydeden Enç, “10 gün rapor aldım. Karaciğerimde darba bağlı su toplaması var. Sağ kalçam ve belimde ezikler var. Yüzüme yumruk aldım. Daha önce boyun fıtığı ameliyatı olmuştum. Bu olaydan dolayı bugün yine bir operasyon geçireceğim” dedi.

“FETÖ’cü değilim”

FETÖ ilişkisi nedeniyle kapatılan Kimse Yok mu Derneği’ne üyeliğine ilişkin de açıklamada bulunan Gökcen Özdoğan Enç, “2010 yılındaki referandum öncesinde Melahat Ergüney derneğe üye yapma konusunda bana teklifte bulundu. Ben de üye oldum” dedi.Bu derneğin tek bir toplantısına ve organizasyonlarına katılmadığını söyleyen Enç, sözlerini şöyle sürdürdü.

“17- 25 Aralık operasyonundan sonra dernek üyeliğinden istifa ettim. Bu örgütün ne kadar pis olduğunu bildiğim için, kızımın robotlaşmasını istemediğim için ‘Ergenekoncu’ olarak tabir edilen İSTEK Koleji’ne verdim. Bank Asya’da hesabım yok. Bir tek hesap bulsunlar hemen milletvekilliğinden istifa ederim. Ben 3 dönem milletvekiliyim. Demokratik ve hukuk Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlıyım. FETÖ ile hiçbir bağım olmadı.”

“Eniştemin abisi FETÖ’cü”

Milletvekili Gökcen Özdoğüan Enç, eniştesinin ağabeyinin ‘FETÖ üyesi olduğunu, onun da ABD’de yaşadığını söyledi.

Enç, “Kız kardeşimin eşinin ağabeyi dışında, birinci derece bir tek yakınımın dahi FETÖ ile ilişkisi yoktur. Bana yakıştırılacak en son sıfattır” dedi.