Gericiler kudurdu: Deniz Gezmiş bir teröristti

Gericiler arasındaki "Deniz Gezmiş" tartışması büyün cahillikleri ve terbiyesizlikleriyle devam ediyor.

Gericiler kudurdu: Deniz Gezmiş bir teröristti

Gericiler arasındaki “Deniz Gezmiş” tartışması büyün cahillikleri ve terbiyesizlikleriyle devam ediyor. Rıdvan Dilmen’in Recep Tayyip Erdoğan’ı Deniz Gezmiş’e benzeterek övmeye çalışmasından sonra gericiler arasında Deniz Gezmiş tartışması devam ediyor. Devlet Bahçeli’nin Rıdvan Dilmen’in sözlerine tepki göstermesinden sonra bugün de AKP’li Selçuk Özdağ Deniz Gezmiş’e dil uzatma cürretinde bulundu.

Hayatı boyunca emperyalizme karşı ve eşit ve özgür bir ülke için mücadele eden ve bu uğurda hayatını ortaya koyan devrimci Deniz Gezmiş’i cahilce “terörist” diye niteleyen AKP’li Selçuk Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Deniz Gezmiş bir terörist idi ve bir banka soymuşlardı ve çeşitli yerleri bombalamışlardı. Kendisi ODTÜ öğrencisi olmadığı halde, ODTÜ’ye gelerek başka öğrencilerin okuma haklarını da ellerinden alarak hürriyetlerini engellemişti” diyen Özdağ, “Dilmen’e göre, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da, Deniz Gezmiş de emperyalizme karşıymış” Evet, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her türlü emperyalizme karşı. Amerikan emperyalizmine de karşı, Çin emperyalizmine de karşı, Rusya emperyalizmine de karşı. Ama Deniz Gezmiş sadece ve sadece Amerikan emperyalizmine karşıydı. Rusya ve Çin’e de hoş geldin diyordu. O nedenle Sayın Rıdvan Dilmen boyundan büyük işlere kalkışmasın.”

http://gazetemanifesto.com/2017/12/16/ridvandan-sonra-bahceli-de-deniz-gezmise-dil-uzatti-bir-donemin-teroristi/