Gerici 'tarihçi'lere Bakanlık ne kadar ödeme yaptı?

Atatürk'e hakaret eden 'tarihçi'lerin KYK'dan aldığı ücretler Meclis gündemine taşındı.

Gerici 'tarihçi'lere Bakanlık ne kadar ödeme yaptı?

AKP’nin televizyon kanalı TVnet’teki “Derin Tarih” programında Atatürk ve Afet İnan’a hakaretler eden gerici ‘tarihçi’ler Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu’nun Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) düzenlediği etkinliklerden aldığı ücretler Meclis gündemine taşındı.

Aldıkları büyük tepkiler nedeniyle bir çok yerde katılacakları etkinliklerin iptal edildiği isimlerle ilgili olarak CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, KYK’nın bağlı olduğu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a seslendi. “Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığıyla bilinen, yıllarca FETÖ’ye ait gazetelerde çalışan ve FETÖ’yü öven kitap yazan Mustafa Armağan isimli şahıs ile Atatürk düşmanlığıyla bilinen Yavuz Bahadıroğlu isimli şahısların Kredi Yurtlar Kurumu’na ait birçok organizasyonda yer almıştır.” diyen Yarkadaş, “Bu şahısların üniversite öğrencileriyle buluşturulması rezalettir” ifadelerini kullandı.

CHP’li vekil, Kılıç’a cevaplaması istemiyle şu soruları yöneltti:

‘1- 2002- 2017 yılları arasında konu şahıslar KYK’nin kaç organizasyonuna (kamp- konferans, panel vs.) katılmıştır?
2- Bu organizasyonlar kapsamında ilgili kişilere ne kadar ödeme yapılmıştır?
3- Bu isimler Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başka organizasyonlarında yer almış mıdır?
4- Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığıyla tanınan bu iki şahsın üniversite öğrencileriyle buluşturulmasının gerekçesi nedir? Bu iki şahıs kim ya da kimlerin vasıtasıyla bu organizasyonlara dahil edilmiştir?
5- 17-25 Aralık sürecinden sonra Mustafa Armağan isimli şahsa Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinden ne kadar ödeme yapılmıştır?