'FETÖ suikast timi kurdu'

Ergenekon ve Balyoz davalarında 4 yıl 10 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı askeri savcısı olan emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok ‘FETÖ'nün suikast timi oluşturduğu iddiasında bulundu.

'FETÖ suikast timi kurdu'

Ergenekon ve Balyoz davalarında 4 yıl 10 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı askeri savcısı olan emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok ‘FETÖ’nün suikast timi oluşturduğu iddiasında bulundu.

Kanal D haberden Berat Çamyar’a konuşan eski askeri savcı Üçok, ‘FETÖ’nün suikast timleri sansasyonel eylem yapacaklar dedi. ‘FETÖ’nün suikastçilerini Makedonya ve Kosova’da eğittiğini söyleyen Üçok, ”Siyaset adamlarına, önemli sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, din adamlarına, spor yöneticilerine, sanatçılara karşı olacak bu eylemler” dedi. Üçok tarihte verdi, ”Benim bildiğim kadarıyla önümüzdeki birkaç ay içerisinde yapılacak” dedi.

Üçok daha önce de yaptığı açıklamada, yurtdışına kaçan ‘FETÖ’cü askerlerin suikast timi oluşturduklarını ve yeni bir hazırlık içinde olduklarını ileri sürmüştü. ‘FETÖ’cülerin Makedonya’da bir çiftlik aldıklarını savunan Üçok şu ifadeleri kullanmıştı:

“Malum istihbarat örgütleri kontrolünde olan ‘FETÖ’nün suikast timleri Makedonya’da 60 dönüm çiftlik satın aldı. Bu çiftlikte kimler yok ki, eski SAT, MAK, TAK timlerinin firarileri, UÇK artıkları, paralı askerler…”