Fatih Terim'den ihtarname: 3.5 milyon Euro'mu verin

Türkiye Futbol Direktörlüğü görevine son verilen Terim, 1 yıllık maaşını istedi.

Fatih Terim'den ihtarname: 3.5 milyon Euro'mu verin

Türkiye Futbol Federasyonu’nun görevine son verdiği Fatih Terim tazminat için harekete geçti. Türkiye Futbol Direktörlüğü görevine son verilen Terim, 1 yıllık maaşını istedi. 26 Temmuz’da Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden alınan Terim, alacakları için TFF’ye ihtarname gönderdi.

Hürriyet’ten İsmail Er‘in haberine göre; Fatih Terim, TFF ile 15 Kasım 2013’te imzaladığı 5 yıllık sözleşmeye göre, başarı primleri hariç senede 3.5 milyon Euro (14.6 milyon TL) ücret alıyordu. Bitimine 16 ay kala mukavelesi tek taraflı olarak feshedilen 64 yaşındaki Terim, TFF’den 12 aylık alacaklarını talep etti.

Terim ile Demirören, 26 Temmuz’da TFF’nin Levent’teki binasında yaptıkları görüşmede, tazminat için 3.5 milyon Euro karşılığında sözlü olarak anlaşmaya varmış, ancak bu anlaşma resmi yazıya dökülmemişti. Fatih Terim’in, aradan geçen 2 aylık sürede kendisine herhangi bir ödeme yapılmaması nedeniyle avukatı aracılığıyla ihtarname gönderdiği bildirildi.

Terim’in görevine, İzmir’in Çeşme ilçesinde damatları ve korumalarıyla birlikte bir restoranı basmasının ardından son verilmişti.