Et fiyatları el yakınca döner sahtekarları harekete geçti

Et fiyatları günden güne artmasıyla birlikte bazı restoranlar, soya kıymasını ve tavuk etini lohusa şekeri ile renklendirip et döner diye satmaya başladı. Star‘da yer alan habere göre, bir döner zincirinin yöneticisi olan Ercan Çiftçi “Son 2 yıldır dönerdeki sahtecilik tavan yaptı. Halk bilmiyor. Ama 7-8 TL’ye et döner satmak mümkün değil. Ucuz olarak satılan dönerin... View Article

Et fiyatları el yakınca döner sahtekarları harekete geçti

Et fiyatları günden güne artmasıyla birlikte bazı restoranlar, soya kıymasını ve tavuk etini lohusa şekeri ile renklendirip et döner diye satmaya başladı.

Star‘da yer alan habere göre, bir döner zincirinin yöneticisi olan Ercan Çiftçi “Son 2 yıldır dönerdeki sahtecilik tavan yaptı. Halk bilmiyor. Ama 7-8 TL’ye et döner satmak mümkün değil. Ucuz olarak satılan dönerin içerisinde ne ararsan var” dedi.

Hayvan tırnağı, tavuk kırıntısı

Çiftçi “Sahte dönerin içinde hayvanların iç organları, bağırsak, hayvan tırnağı, tavuk kırıntılarından soya kıymasına kadar her şey var. Elde edilen bu et denilmeyecek maddeye lohusa şekeri ile et rengi veriyorlar. Ucuz etin döneri olmaz. Bu tür sahteciliklerin cezasını halk, sağlığıyla ödemesin” uyarısında bulundu.