Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'na saldırı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in darp edildiği belirtildi. Saldırganların silah çektiği öne sürüldü.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'na saldırı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in darp edildiği belirtildi. Saldırganların silah çektiği öne sürüldü.

DHA‘nın aktardığına göre olay, bugün saat 18.30 sıralarında Yenibağlar Mahallesi Haller Gençlik Merkezi’nin karşısındaki Hat Boyu’ndaki bir kafenin önünden meydana geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, buradaki masa ve sandalyelerin kaldırılmasını isteyince işletmecilerle tartışma çıktı. Bu sırada henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi Yılmaz Büyükerşen’e önce yumrukla saldırdı, ardından silah çekti. Korumalar hemen müdahale edince saldırgan kaçtı. Korumaları güvenlik önlemi olarak Başkan Büyükerşen’i hemen olay yerinin karşısında bulunan Haller Gençlik Merkezi’ne götürdü.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kaçan saldırganın kimliğinin saptanması ve yakalanması için çalışma başlatılırken, polis çevredeki güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerini incelemeye aldı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, olayla ilgili Yılmaz Büyükerşen’in açıklama yapacağını söyledi.