Eski Fenerbahçeli gol kralı 'FETÖ' itirafçısı oldu

'FETÖ' şüphelisi eski milli futbolcu Zafer Biryol’un, 'FETÖ’nün tüm spor yapılanmasını tek tek anlattığı ortaya çıktı.

Eski Fenerbahçeli gol kralı 'FETÖ' itirafçısı oldu

‘FETÖ’ şüphelisi eski milli futbolcu Zafer Biryol’un, ‘FETÖ’nün tüm spor yapılanmasını tek tek anlattığı ortaya çıktı. Adli kontrolle serbest kalan Biryol’un, 17-25 Aralık sonrasında Bank Asya’ya 800 bin TL yatırdığı öğrenildi.

Futbolda ‘FETÖ’ ilişkisini araştıran İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube ekipleri, itirafçı Bekir İrtegün’ün ifadelerini genişleterek ByLock kullanıcısı ve ‘FETÖ’ bağlantılı futbolcular hakkında çalışma başlattı. İlk olarak milli kaleci Ömer Çatkıç gözaltına alındı ve tutuklandı. Son operasyon ise Çatkıç ile birlikte sohbetlere katılan milli futbolcu Zafer Biryol’a yönelik oldu. Biryol’un, ByLock kullanıcısı olması ve himmet vermesi nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Biryol’un, 17-25 Aralık sonrası örgütün Bank Asya’ya yönelik yaptığı çağrının ardından bankaya 800 bin TL yatırdığı ortaya çıktı.

İtirafçı oldu

Gazete Habertürk’ten Nihat Uludağ‘ın haberine göre; Geçmişte Göztepe, Konyaspor, Fenerbahçe, Çaykur Rizespor, Bursaspor ve Mersin İdman Yurdu formalarını giyen Biryol, ‘FETÖ’nün spor yapılanması içindeki tüm ilişkileri anlattı. Denetimli serbestlikle salıverilen Biryol’un itirafçı olduğu öğrenildi. Biryol’un ‘FETÖ’ ile ilk temasının, bir arkadaşı kanalıyla 2001-2002 yılında Göztepespor Kulübü’nde futbol oynamaya başladığı sırada gerçekleştiği belirtildi. Biryol, örgütün sohbet toplantılarına burada başladığını anlatırken, spor abilerinin kendileri ile irtibatı kesmediğini de itiraf etti. Yapılan soruşturma kapsamında itirafçı olduğu için serbest bırakılan Biryol’un, kod isimleri ile birlikte bildiği şüphelileri anlattığı öğrenildi. Biryol, ‘spor imamı’nın ‘FETÖ’cü tüm futbolcular üzerinde etkili olduğunu da ifade etti.