Esad'ın danışmanı: Türkiye'nin Suriye'deki varlığına karşı uygun biçimde hareket edeceğiz

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban, TSK’nın Suriye’nin kuzeyindeki varlığının saldırganlık olduğunu ve Suriye hükümetinin buna tepkisinin de zamanı gelince uygun olacağını belirtti. Şaban, “Türk güçlerinin Suriye topraklarındaki varlığını gayri meşru olarak görüyoruz. Gereken zamanda uygun biçimde hareket edeceğiz” dedi. Esad’ın danışmanı açıklamalarının devamında, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki eylemlerinin Astana’da varılan anlaşmaların dışına çıktığını... View Article

Esad'ın danışmanı: Türkiye'nin Suriye'deki varlığına karşı uygun biçimde hareket edeceğiz

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban, TSK’nın Suriye’nin kuzeyindeki varlığının saldırganlık olduğunu ve Suriye hükümetinin buna tepkisinin de zamanı gelince uygun olacağını belirtti.

Şaban, “Türk güçlerinin Suriye topraklarındaki varlığını gayri meşru olarak görüyoruz. Gereken zamanda uygun biçimde hareket edeceğiz” dedi.

Esad’ın danışmanı açıklamalarının devamında, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki eylemlerinin Astana’da varılan anlaşmaların dışına çıktığını kaydetti.

Şaban ayrıca ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun BM kararlarını ihlal ederek Rakka’yı tamamen yok ettiğini, ama uluslararası medyanın buna sustuğunu da sözlerine ekledi.

Şam yönetimi daha önceki açıklamasında da, İdlib’e asker konuşlandıran Türkiye’nin derhal bölgeden çekilmesini istemişti.