"Erdoğan'ın fetvacısı"na ballı koltuk

İlahiyatçı Prof. Hayrettin Karaman'ın Ziraat Portföy ile Ziraat Emeklilik'in Danışma Kurulu üyesi yapıldığı ortaya çıktı.

AKP’nin yayın organlarından Yeni Şafak’ın yazarı, ilahiyatçı Prof. Hayrettin Karaman’ın “faizsiz bankacılık” faaliyeti yürütmek üzere kurulan Ziraat Katılım iştiraki Ziraat Portföy ile Ziraat Emeklilik’in Danışma Kurulu üyesi yapıldığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk‘ün haberine göre, Karaman, Ziraat Katılım’ın kurulması aşamasında köşesinde övücü yazı kaleme almış ve “Katılım bankacılığının yaygınlaşması, sermaye piyasaları açısından yenilikçiliğin önünü açacak. Faizsiz iş modeli, ortaklığa dayalı yatırım kollarının gelişmesini sağlayacak. Süreç içerisinde yapının genişlemesiyle, finansal aracılık mekanizmasının işlevselliği artacak ve bu durum potansiyel ekonomik büyüme düzeyi üzerinde olumlu etki meydana getirecek” diye yazmıştı.

‘Yaşam hakkı’ bahşetmişti!

Hayrettin Karaman, görüşlerini dikkate alması nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “fetvacısı” olarak biliniyor. Karaman, son olarak “Referandumdan sonra ‘Hayır’cılara da yaşam hakkı tanınacak” şeklindeki skandal ifadeler içeren köşe yazısıyla gündeme gelmişti.