'Erdoğan'a benzemiyor' denilen anıt böyle savunuldu: "Zaten hiç kimse Erdoğan'a benzeyemez"

AKP'li İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Tayyip Erdoğan'a benzemediği eleştirisi yapılan 'Erdoğan büstü' ile ilgili "Zaten hiç kimse Erdoğan'a benzemeyez" diye konuştu.

'Erdoğan'a benzemiyor' denilen anıt böyle savunuldu:

AKP’li İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Tayyip Erdoğan’a benzemediği eleştirisi yapılan ‘Erdoğan büstü’ ile ilgili “Zaten hiç kimse Erdoğan’a benzemeyez” diye konuştu.

Kocaeli’de İzmit’e bağlı Topçular Mahallesi’nde, “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı” açıldı. Parkta yer alan ‘anıt’lardan birinde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tasvir edildi.

Habertürk‘ten Caner Aktan’ın haberine göre, büstün Erdoğan’a benzemediği iddialarını değerlendiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Zaten hiç kimse Erdoğan’a benzeyemez. Yapıtlar. yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi. Yüzde 100 benzeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Bir başka parka daha, uzun adam heykeli diktik. O da benzemiyor. Ama bir simgeyi ifade ediyor. Bu tür çalışmalara böyle bakmak lazım” dedi.

“Belediye ‘metal yorgunluğu’ içinde”

CHP İzmit İlçe Başkanı Ümit Küçükkaya ise “İzmit Belediyesi’nin milyonluk bütçesi var ama gelin görün ki ortaya çıkan çalışma bir trajedi. Büstün Erdoğan’la yakından uzaktan ilgisi yok. İzmit Belediyesi yetkilileri metal yorgunluğu içinde” diye konuştu.