Emniyet 'FETÖ'cüleri yakalamak için 'Nazi' yöntemi kullanacak

Emniyet belirlenemeyen ‘FETÖ’ şüphelilerini yakalamak için Almanya'nın 2. Dünya Savaşı sonrasında yeraltına inen Nazileri yakalamak için kullanılan yönteme başvuracak.

Emniyet 'FETÖ'cüleri yakalamak için 'Nazi' yöntemi kullanacak

Emniyet belirlenemeyen ‘FETÖ’ şüphelilerini yakalamak için Almanya’nın 2. Dünya Savaşı sonrasında yeraltına inen Nazileri yakalamak için kullanılan yönteme başvuracak.

Emniyet güçleri, kripto ‘FETÖ’cülerin yakalanması için yeni bir yöntem uygulayacak. ‘FETÖ’ şüphelilerine yönelik incelemelerde ByLock kullanımı, Bank Asya hesabı, KPSS soru hırsızlığı ve ‘FETÖ’cü sendikalara üyelik gibi kriterleri dikkate alan emniyet, Almanya’nın 2. Dünya Savaşı sonrasında yer altına inen Nazileri yakalamak için kullanılan yöntemi devreye sokacak.

Rapor oluşturuluyor

Yeni Şafak‘ın haberine göre Almanya, Nazileri tespit etmede zorluk yaşamaya başlayınca anayasada bir değişiklik yaparak şüphelilerle ilgili ‘Sosyal İnceleme Raporu’ adında bir rapor oluşturuyordu. Uygulamaya göre, sistemde görev yapan psikolog ve sosyologlar, şüphelilerin arkadaşlarıyla görüşmeler yapıyordu.

Şüphelilerin okulunda veya çevresinde nasıl tanındığı, tuttuğu takım, zaman geçirdiği yerler, okuduğu gazete, kitap ve köşe yazarları, çocuklarının eğitim gördüğü yerler gibi bilgiler de psikolog ve sosyologlar tarafından rapora yazılıyordu. Bu bilgiler doğrultusunda da kişinin Nazi olup olmadığına dair bir kanaat oluşuyordu.