Diyanet Başkanı Görmez'e istifa çağrısı: Gülen'e yazdığı imza sözlerini paylaştılar

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, AKP'nin yayın organlarından TGRT'nin ekranlarında istifaya çağrıldı.

Diyanet Başkanı Görmez'e istifa çağrısı: Gülen'e yazdığı imza sözlerini paylaştılar

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, AKP’nin yayın organlarından TGRT’nin ekranlarında istifaya çağrıldı.

İhlas Grubu olarak bilinen Işıkçılar Cemaati adlı dinci gruba bağlı televizyonda, Mehmet Görmez’in Fethullah Gülen için 25 Nisan 2013 tarihli kendi el yazısı ile imzaladığı “Hadislerle İslam” (Diyanet Yayınları) kitabının ilk sayfasını paylaşıldı.

Görmez, Gülen’e imzaladığı kitapta şu ifadeleri kullanıyor:

“Ehl-i Hadisin naçiz bir talebesi olarak bir grup genç alimle birlikte, Rasul-i Ekrem’in nübüvvet mişkatından iktibas ile cem, tebvib ve tasnif ederek şerhettiğimiz ‘Hadislerle İslam – Hadislerin Hadislerle Yorumu’ eserini şahsım da dahil çağımız islam nesillerinde büyük emekleri olan zat-ı alilerinin yüksek ıttılaına ve tenkidatına arz etmekten şerefyab olduğumu ifade eder, sıhhat, afiyet, uzun ömürler niyazıyla selam, hürmet ve muhabbetlerimi takdim ederim.”

“FETÖ ile olan ilişkisini gözler önüne serdi”

İstifa çağrısının gerekçesi olan ifadeler, aynı gruba bağlı İHA’nın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından da paylaşılarak takipçilerden Görmez’e olan tepkilerini göstermeleri istendi. İHA’nın internet sitesinde konuya ilişkin, “TGRT Haber ekranlarında ‘Günaydın Türkiye’ programına katılan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Kutlu Doğum ve dinler arası diyolag safsatalarına göz yuman Diyanet İşleri Başkanı’nın FETÖ ile olan ilişkisini gözler önüne serdi.” ifadeleri kullanıldı.