Demirtaş'ın kaldığı cezaevinde tişörtler toplatıldı

Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunduğu cezaevinde tutukluların tişörtlerinin gerekçe gösterilmeden toplatıldığı öğrenildi.

Demirtaş'ın kaldığı cezaevinde tişörtler toplatıldı

AKP’nin cezaevlerinde ‘tek tip kıyafet’ uygulamasına yönelik hazırlıkları sürerken, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutukluların tişörtlerinin gerekçe gösterilmeden toplatıldığı öğrenildi.

Dihaber‘in aktardığına göre, Demirtaş’ın da tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde iki odaya giren gardiyanlar, oda da buldukları tüm tişörtleri hiçbir gerekçe göstermeden topladı.

Cezaevindeki müvekkilleriyle Cuma günü görüşen Avukat Serhat Çakmak, müvekkillerinin kendisine gardiyanların iki odaya girdiklerini ve başta üzerinde yabancı yazılar yazan tişörtleri topladıklarını aktararak, “Daha sonra anlamlı anlamsız tüm tişörtleri toplamışlar. Bununla ilgili ellerinde ne bir karar ne de bir talimat var” dedi.

Öte yandan tutukluların dilekçeyle cezaevi idaresine başvurdukları halde kendilerine herhangi bir dönüşün olmadığı aktarıldı.