Cumhuriyet Davası'nda delil de, tahliye de yok: Bir sonraki celse 25-26 Aralık'ta

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabir Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper’in tutuklu bulunduğu davaya bugün İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti ara kararda dört arkadaşımızın da tutukluluk halinin devamına karar verdi, bir sonraki celse 25-26 Aralık'ta görülecek.

Cumhuriyet Davası'nda delil de, tahliye de yok: Bir sonraki celse 25-26 Aralık'ta

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabiri Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper ile ‘Jeansbiri’ hesabının sahibi olduğu iddia edilen Ahmet Kemal Aydoğdu’nun tutuklu olduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 4. duruşması İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkeme başkanı ara kararı açıkladı. Mahkeme heyeti tüm sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ara kararda Can Dündar ve İlhan Tanır’ın yakalamasına; Mehmet Faraç, Leyla Tavşanoğlu ve Doğan Satmış tanık olarak dinlenmesine karar verildi. Emre İper’e ait bilirkişi raporu beklenmesine karar verilen davanın bir sonraki duruşma 25 ve 26 Aralık’ta görülecek.

Duruşma öncesi yargılanan Cumhuriyet çalışanlarına destek vermek için aralarında CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, Muharrem Erkek, Hilmi Yarayıcı ile Uluslararası Basın Enstitüsü Başkanı John Yearwood, Alman gazeteci ve yazar Günter Wallraff, Uluslararası PEN’den Sarah Clarke’nin de olduğu çok sayıda yabancı basın mensubu adliye önünde toplandı.