Çirkinlik abidesi binanın sahibi: Doğayı düşünerek yaptık

CHP’li Haluk Pekşen’in sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaştığı Trabzon’un Sürmene ilçesindeki, ormanın kalbine hançer gibi saplanan 9 katlı binanın sahibi iş adamı Köksal Akduman, “Biz bu binayı inşa ederken doğayı da düşündük” dedi. Pekşen’in sosyal medyada “Burası Trabzon Sürmene. Karadeniz yaylalarının nasıl yok edildiğinin göstergesi. İşte AKP’nin belediyecilik anlayışı” notuyla paylaştığı fotoğraf kısa sürede sosyal... View Article

Çirkinlik abidesi binanın sahibi: Doğayı düşünerek yaptık

CHP’li Haluk Pekşen’in sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaştığı Trabzon’un Sürmene ilçesindeki, ormanın kalbine hançer gibi saplanan 9 katlı binanın sahibi iş adamı Köksal Akduman, “Biz bu binayı inşa ederken doğayı da düşündük” dedi.

Pekşen’in sosyal medyada “Burası Trabzon Sürmene. Karadeniz yaylalarının nasıl yok edildiğinin göstergesi. İşte AKP’nin belediyecilik anlayışı” notuyla paylaştığı fotoğraf kısa sürede sosyal medyada da tepki çekti.

Sürmene ilçesi Oylum Mahallesi’nde yer alan bahse konu binanın sahibi iş insanı Köksal Akduman hakkındaki iddialara şu ifadelerle yanıt verdi:

“İşin aslına bakılırsa Sayın Pekşen’in söylemlerinde kısmen haklılık payı var lakin daha köylere ve yaylara çıkmadan Karadeniz ve Trabzon sahil ve merkezlerindeki usulsüz yapılaşmaya dikkat çekerse daha faydalı icraatlarda bulunmuş olur. Biz kalabalık bir aileyiz vakti zamanında bu binayı inşa ederken biz de doğayı düşünerek yaptık. Binada yaklaşık 18 daire var. Siz bunun yaygın inşa modeli ile yapıldığını düşünürseniz 18 ayrı ev yeri demektir. O zamanda ekecek biçecek yer bulamazsınız. Biz de düşünerek 1995 ve 2000 yılları arasında bu şekilde yapının daha uygun olduğu fikrine vardık. Yani sayın Pekşen’in iddia ettiği gibi yakın tarihte yapılmış bir yapı değildir hiçbir şekilde de rant amacı gibi bir şey söz konusu değildir.”