Çıplak fotoğraf şantajı 15 yaşındaki çocuğun intiharına yol açtı

Hollanda'da, 15 yaşındaki Türk çocuk, çıplak fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılınca binanın çatısından atlayıp yaşamına son verdi.

Çıplak fotoğraf şantajı 15 yaşındaki çocuğun intiharına yol açtı

Hollanda’da, 15 yaşındaki Onur Hakan Cücü isimli Türk çocuk, çıplak fotoğraflarının sosyal medyadan paylaşıldığını öğrenince binanın çatısından atlayıp yaşamına son verdi.

Hollanda’da sosyal medya üzerinden çıplak fotoğrafının yayıldığını gören Enschede kentindeki Bonhoeffer Koleji 3.sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Adanalı Onur Hakan Cücü, ailesinin evine yakın bir binanın çatısından atlayarak intihar etti. Polis, olay hakkında soruşturma başlattı. En son kız arkadaşıyla mesajlaşan Cücü’nun son sözleri “Seni çok sevdim. Ben gidiyorum hoşça kal. Her şey için özür dilerim. İnternetimi de kapatıyorum, istediğini yollayabilirsin” şeklinde olduğu öğrenildi. Cücü’nün son mesajından birkaç saat önce İnstagram’da çıplak fotoğrafının yayıldığını fark etmesinin arkasından kız arkadaşıyla vedalaşarak, ailesinin evine yakın bir yüksek binanın üstüne çıkarak aşağı atlayıp intihar ettiği bildirildi.

Cücü’nün okul arkadaşları fotoğrafı yayan kişinin Bonhoeffer kolejinin eski kız öğrencisi olduğu ve hatta bazılarının kızla irtibata geçip, neden böyle bir şey yaptığı ile ilgili sorular sordukları ve kızın da fotoğrafı yaydığına pişman olduğu bilgisi verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan emniyet basın sözcüsü, “Elimizde bu konuda henüz bir delil yok ve bu yüzden de kimseyi suçlayamayız. Şu an sadece tahminler yürütülüyor. Bu konuda savcılık inceleme başlattı. Reşit olmayan çocuklardan bahsediyoruz. Yapılacak incelemelerin ardından adliyeye sevk edilip edilmeyeceğine karar verilecek” denildi.

Onur Hakan Cücü’nün cenazesi Türkiye’de memleketlerinde defnedilecek.