Çerkezköy'de 'Hayır' broşürü dağıtanlara linç girişimi: "Bu kadarı yeterli" deyip hastaneye götürdüler!

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 20 kişilik AKP'li grup, 'Hayır' broşürü dağıtan 2 kişiye linç girişiminde bulundu.

Çerkezköy'de 'Hayır' broşürü dağıtanlara linç girişimi:

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde AKP İlçe Teşkilatı’na mensup yaklaşık 20 kişilik bir grup, Veliköy’deki referandum çalışması kapsamında ‘Hayır’ broşürü dağıtan 2 kişiye saldırdı.

AKP’li grubun, AKP İlçe Yöneticisi S.A.’nın “Bu kadar yeter” demesinin ardından gençleri dövmeyi bıraktığı belirtilirken, ardından yine AKP İlçe Yöneticisi S.A.’nın talimatıyla gençleri seçim otobüsüne bindirerek hastaneye götürdükleri iddia edildi.

AKP’lilerin hastanede gençlere şikayetçi olmamaları yönünde baskı yaptığı belirtildi.

“Bu kadarı yeterli”

Çerkezköyhavadis‘de yer alan habere göre, ‘Hayır’ çalışması yapan gençlerin AKP’li yaklaşık 20 kişilik bir grubun saldırısına uğradığını belirten görgü tanıkları, saldırı esnasında AKP İlçe Yöneticisi S.A.’nın da orada bulunduğu ve bir süre sonra saldırıyı gerçekleştiren gruba, “Bu kadarı yeterli, artık bırakın” dediğini ifade etti.

AKP’nin otobüsüyle hastaneye götürdüler

Öte yandan görgü tanıkları, gençlerin dövülmesine göz yuman AKP İlçe Yöneticisi S.A.’nın, daha sonra yaralanan gençleri AKP Seçim otobüsüne bindirerek Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne götürdüğünü ifade ettiler.

“Şikayetçi olmayın” baskısı

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı, AKP’nin seçim otobüsüyle Devlet Hastanesi’ne götürülen gençlere şikayetçi olmamaları yönünde baskı yaptıklarını iddia etti.

CHP İlçe Teşkılatı’nın açıklaması şöyle: