Binali Yıldırım : Musul'un yeniden imarına katkı vermeye hazırız

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar el İbadi ile yaptığı telefon görüşmesinde, Musul’un IŞİD’den kurtarılması çerçevesinde Irak hükümetini tebrik etti. Yıldırım, İbadi ile yaptığı telefon görüşmesinde, Musul’un IŞİD’den kurtarılması çerçevesinde Irak hükümetini kutlayarak, tahrip edilen tarihi şehrin yeniden imarına Türkiye’nin katkı vermeye hazır olduğunu belirtti. Başbakan Yıldırım, terörle mücadele dahil, yakın bölgedeki gelişmeler bağlamında Irak... View Article

Binali Yıldırım : Musul'un yeniden imarına katkı vermeye hazırız

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar el İbadi ile yaptığı telefon görüşmesinde, Musul’un IŞİD’den kurtarılması çerçevesinde Irak hükümetini tebrik etti.

Yıldırım, İbadi ile yaptığı telefon görüşmesinde, Musul’un IŞİD’den kurtarılması çerçevesinde Irak hükümetini kutlayarak, tahrip edilen tarihi şehrin yeniden imarına Türkiye’nin katkı vermeye hazır olduğunu belirtti.

Başbakan Yıldırım, terörle mücadele dahil, yakın bölgedeki gelişmeler bağlamında Irak hükümeti ile iş birliğini sürdürmeye kararlı olduklarını vurguladı.Irak Başbakanı İbadi ise Türkiye ile her alanda iş birliğine hazır olduklarını ifade ederek, Irak’ın kuzeyindeki gelişmelere ilişkin bilinen tutumlarını aktardı.

Olumlu geçtiği belirtilen görüşmede, bölgedeki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu açıklandı.