Binali Yıldırım İstanbullularla böyle dalga geçti: Sabiha Gökçen'den Fatih Camii'ne gelişim ne kadar sürdü biliyor musunuz?

Başbakan Binali Yıldırım'ın İstanbul'da trafik sorununu 'çözdükleri'ni öne sürmek için verdiği örnek akıllara durgunluk verdi.

Binali Yıldırım İstanbullularla böyle dalga geçti: Sabiha Gökçen'den Fatih Camii'ne gelişim ne kadar sürdü biliyor musunuz?

İstanbulluların gündelik hayatını çileye çeviren toplu ulaşım ve trafik sorunu her geçen gün daha çekilmez bir hale gelirken, Başbakan Binali Yıldırım’ın kentte yaşayan vatandaşlarla adeta dalga geçercesine verdiği bir örnek büyük tepki çekti.

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesine katılmak üzere İstanbul’a gelen Yıldırım için Fatih Camii’ne giden güzergahta trafik durdurulmuş, polis yolları kesmişti. ‘Hızlı’ ulaşımın bu kadar uygun hale getirildiği şartlarda Binali Yıldırım ise, gazetecilere Sabiha Gökçen’den cenazeye varmasının sadece 7 dakika sürdüğünü ‘övünerek’ anlattı.

Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’ın köşesinde aktardığı o bölüm şöyle:

“Başbakan dün yaptıklarını anlatırken şöyle bir örnek verdi..
Mealen dedi ki; ‘Naim Süleymanoğlu’nun cenazesi için geldim Sabiha Gökçen Havaalanı’na indik.. Ezan okunmak üzere.. Dedim ki yetişemeyeceğiz.. Dediler ki olur mu Başbakanım, ezan okunmadan Fatih Camii’ne varırız. Avrasya Tüneli’nden geçerek, ezan okunmadan ulaştık..
Ne kadar sürdü biliyor musunuz?
Yedi dakika..
İşte yaptığımız budur..
Zaman önemli.’
Sayın Başbakan..
Polis bütün yolları keserse.. Trafiği durdurursa.. Sizin aracınız 200-220 kilometre hızla yol alırsa tabii Sabiha Gökçen’den Fatih Camii’ne yedi dakikada ulaşırsınız..
Örnek iyi olmadı Sayın Başbakan..
***
Tünele itirazım yok.. Ama Sayın Başbakan, başbakan olarak değil, Binali Yıldırım olarak Sabiha Gökçen’e inin, Fatih’e gelmeniz
kaç dakika demiyorum, bakalım
kaç saat sürecek?”