BİM'de satılan kuruyemişten fare kafası çıktı

AKP'li işadamı Latif Topbaş ve ailesine ait market tekeli BİM'de satılan kuruyemiş paketinden fare kafası çıktı.

BİM'de satılan kuruyemişten fare kafası çıktı

AKP’li işadamı Latif Topbaş ve ailesine ait market tekeli BİM’de satılan kuruyemiş paketinden fare kafası çıktı.

Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan Cihan Müezzin adlı vatandaş Ocak ayında Bafra Bakırpınar’daki BİM Şubesi’nden Simbat marka kuruyemiş paketi aldı. Eve gelip kuruyemiş paketini açtığında içinde fare kafası gören Müezzin büyük bir şaşkınlık yaşadı. Yaşadığı olayın şokuyla gece vakti ‘ALO 174 Gıda’yı arayan ve durumu yetkililere bildiren Müezzin ertesi gün alışveriş yaptığı BİM mağazasına gitti.

Meydan.net’te yer alan habere göre, konuyu BİM yetkililerine anlatan ve poşeti iade edip mağazadan fişini alan Müezzin aynı gün İlçe tarım müdürlüğüne şikayette bulundu. Burada ‘ALO 174 size gereken
cevabı verecektir’ sözünü alan Müezzin’e 15 gün sonra Alo 174’ten ‘Mikrobiyolojik testinde ürün temiz çıktı. Ancak yapılan testler aynı parti malın serisi değil’ şeklinde bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile tatmin olmayan Müezzin, olayın zaman aşımına uğramaması için konuyu BİMER’e götürüp firmadan şikayetçi oldu.

Ancak BİMER’in konuya gerekli hassasiyeti göstermemesi nedeniyle olayın peşini bırakmayan Müezzin son çare olarak üretici firma yetkilileri ile görüşmeye karar verdi.

“Vay benim vatandaşımın haline” dedi

Ocak ayından bu yana yaptığı tüm şikayetlerden cevap alamayan ve vatandaşın sağlığıyla oynanmasını hazmedemeyen Müezzin fare kafası çıkan SİMBAT Kuruyemiş’in yetkililerine ulaştı. Simbat ürününün fason olarak paketleme işini yapan firma ile görüşen ancak firma yetkililerinden böyle bir olayın yaşanmasının mümkün olamayacağı cevabını alan Müezzin sonunda olayı medyaya da taşımaya karar verdi. Halkın sağlığı ile oynayanlardan hesap sorulması gerektiğini belirten Müezzin “BİM gibi Türkiye çapında ünlü bir perakende firmasında bunlar yaşanıyorsa vay benim vatandaşımın haline” diyerek sitem de bulundu.