Berivan Minaz'ın katledilmesiyle ilgili 4 gözaltı, 1 tutuklama

Adana'nın Ceyhan ilçesinde 21 yaşındaki Berivan Minaz'ın sokak ortasında başından vurulması sonrası gözaltına alınanlardan 1 kişi tutuklanırken, diğerleri serbest bırakıldı.

Berivan Minaz'ın katledilmesiyle ilgili 4 gözaltı, 1 tutuklama

Adana’nın Ceyhan ilçesinde 21 yaşındaki Berivan Minaz, sokak ortasında başından vurularak öldürülmüş halde bulundu Cinayetle ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 1 kişi tutuklanırken, diğerleri serbest bırakıldı.

İlçe merkezindeki Hürriyet Mahallesi Yunus Emre Sokak üzerinde genç bir kadının hareketsiz yattığını görenler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekibi, yaptığı incelemede Berivan Minaz’ın başından vurularak öldürüldüğünü belirledi. Polis ekipleri, Minaz’ın olay günü 5 arkadaşı ile bir evde bir araya geldiğini, evine döndükten sonra tekrar ayrıldığını ve kendisinden bir daha haber alınamadığını saptadı.

Cinayete ilişkin soruşturma kapsamında, cinayetle ilgisi oldukları iddiasıyla 45 yaşındaki Murat T., 19 yaşındaki Muhammet Ö., 31 yaşındaki Tahsin S. ve 32 yaşındaki Tarık O. gözaltına alındı.

3 kişi serbest

Berivan Minaz’ı başından vurarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan ve akşam saatlerinde adileye sevk edilen şüphelilerden Tarık O., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanmaları talebiyle hakim karşısına çıkan diğer sanıklar Murat T., Muhammet Ö. ve Tahsin S. ise serbest bırakıldı.