Başkan AKP'ye geçti, halk plajını ücretli yaptı

Bartın'da CHP'den AKP'ye geçen Amasra Belediye Başkanı, ücretsiz halk plajını özelleştirdi.

Başkan AKP'ye geçti, halk plajını ücretli yaptı

Bartın’da Amasra Belediye Başkanı Emin Timur’un CHP’li olduğu dönemde ücretsiz olan plaj, Timur’un istifa ederek AKP’ye geçmesiyle özelleştirilerek ücretli hale geldi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk‘ün haberine göre ilçedeki özelleştirme sonrası, plajın işletmesi Amasra Spor Kulübü’ne verildi. Bu aşamadan sonra halk plajında adım atmak bile paralı hale geldi. Plajda, soyunma kabinini kullanmak 3 lira, tuvalet 1 lira, şezlong 10 lira, şemsiye 10 lira, duş ise 4 lira oldu. Plajda kişi başı faturası bu uygulamadan sonra 28 lirayı buluyor. Halk plajının 4 kişilik bir aileye faturası 100 lirayı geçiyor.

Yaz aylarında Amasra’ya gelen tatilciler, “Halk plajı, halka ait olmaktan çıktı, rant plajına dönüştü” diyerek, fiyatların yüksekliğinden şikayet etti.

CHP’den AKP’ye geçmişti

Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, Mart 2014’de yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerine CHP’den katılmış yüzde 53 oyla Belediye Başkanı seçilmişti. Timur, yaklaşık 4 ay sonra partisinden istifa edip AKP’ye geçmiş ve AKP rozetini de dönemin Başbakanı Erdoğan takmıştı.