Başbakan Yardımcısı'ndan skandal Galatasaray açıklaması: Zekeriya Öz, Hakan Şükür kadar FETÖ'cü değil

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in Galatasaray Kulübü'nden ihraç edilmemesi ile ilgili konuştu.

Başbakan Yardımcısı'ndan skandal Galatasaray açıklaması: Zekeriya Öz, Hakan Şükür kadar FETÖ'cü değil

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak CNN Türk’te katıldığı programda dün Galatasaray Mali Genel Kurulu’nda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesinin reddedilmesine tepki gösterdi ve Zekeriya Öz, Hüseyin Avni Mutlu gibi isimleri savundu.

Asla kabul edilemez

Galatasaray’ın böylesine tartışılacak bir karara imza atmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Kaynak, “Galatasaray sadece Türkiye’deki değil Türkiye dışında hem soydaşlarımızın hem de İslam dünyasında Türkiye’ye sempati duyan herkesin takımı olmuştu UEFA kupasını kazanmasıyla. Bunu muhafaza etmesi gerekirdi. Hakan Şükür FETÖ’ye sempatisini gizlemeyen bir şahıs. Bütün bu deliller ortadayken Galatasaray gibi bir takımın böyle tartışılacak bir karar imza atması asla kabul edilemez” diye konuştu.

Onların bağlantısı Hakan Şükür kadar değil

Diğer ihraç edilen isimlerin Hakan Şükür kadar FETÖ ile bağlantısını olmadığını vurgulayan Kaynak, “Orada ihraç edilenler var. Onların FETÖ’yle bağlantısı Hakan Şükür kadar asla değil. Hakan Şükür o camianın sembol isimlerinden biri olmuştu. Hakan Şükür’ü ihraca uygun görmediyseler ötekilerine yazık etmişler. Bu isimler sahip çıkıyorlarsa Galatasaray’a yazık ederler. Galatasaray bu sempatiyi kaybeder diye endişe ediyorum. Neden böyle olduğuna dair benim tahminin yok. Çok yeni bir havadis” dedi.

“Galatasaray FETÖ ile özdeşleşme ile karşı karşıya kalıyor”

Galatasaray’ın Şükür üzerinden FETÖ ile özdeşleşirme ile karşı karşıya kaldığını belirten Kaynak, “Şundan olabilir diye tahmin ediyorum: Hakan Şükür Galatasaray ile özdeşlemiş bir isimdi. Şimdi Hakan Şükür üzerinden Galatasaray’ı maalesef FETÖ ile özdeşleştirme tehlikesine düşmüştür Galatasaray. İkinci hadise şu, 15 Temmuz’da şu içinde bulunduğumuz stüdyo bile basılmıştı. Darbeciler Türkiye’nin her tarafına saldırdılar. Her siyasi görüşe her renge saldırdılar. Ama sonradan geldiğimiz safha sanki bu Recep Tayyip Erdoğan ve FETÖ arasında bir meseleymiş gibi bir zemine çekilmeye çalışılıyor birileri tarafından. Galatasaray belki de bu aldanmışlığa düşmüştür. Camianın tamamını kast etmiyorum. Üyelik ihracına ret oyu verenleri kast ediyorum. Bizim Türkiye sınırları dışında özellikle Türki cumhuriyetler ve İslam dünyasında Galatasaray’ın çok büyük bir taraftar kitlesi var. Yazık oldu” şeklinde konuştu.