Aylin Nazlıaka kendisini Meclis kürsüsüne kelepçeledi!

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka kendisini Meclis kürsüsüne kelepçeledi.

Aylin Nazlıaka kendisini Meclis kürsüsüne kelepçeledi!

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka kendisini Meclis kürsüsüne kelepçeledi.

Başkanlık anayasası teklifinin ikinci tur görüşmeleri için toplanan Meclis’in çalışmasını protesto eden Aylin Nazlıaka kendisini Meclis kürsüsünde mikrofona kelepçeledi.

“Dayanabildiğim kadar”

“Dayanabildiğim kadar burada kalacağım” dediği belirtilen Nazlıaka’nın milletvekillerine, “Tek adam diktasına hayır demek, cumhuriyet değerlerinin yok edilmesine karşı çıkmak, anayasa değişikliği ile meclise vurulacak kelepçeye tepki olarak kendimi kürsüye kilitliyorum” dediği öğrenildi.

Nazlıaka, MHP grubuna dönerek ‘Cumhuriyet’e kast eden başkanlık desteği’ni geri çekmeleri çağrısında bulundu. Eylem üzerine Meclis çalışmalarına 45 dakika ara verildi.

Nazlıaka’nın eylemi halen devam ederken, iktidar ve muhalefet partilerinden vekiller zaman zaman kendisiyle görüşerek ikna etmeye çalışıyor.

AKP’liler saldırdı, Nazlıaka kürsüden çıkarıldı

Yaklaşık 1 saat süren eylemin ardından AKP’li kadın vekiller Nazlıaka’nın etrafını sararak önce sözlü, daha sonra fiili saldırıda bulundu. AKP’li vekiller Nazlıaka’nın kelepçeli eylemini, bağlı olduğu mikrofonu sökerek kürsüden sonlandırdı.

Bu sırada yaşanan arbede de CHP’li Şafak Pavey de yere düştü. Nazlıaka eylemin ardından muhalefet kulisine götürüldü.