'Atatürk'ü keşfeden AKP'den ilk tespitler: Mustafa Kemal'i FETÖ'nün arkasındaki güç öldürdü

2019 seçimleri öncesi Atatürk hassasiyeti geliştiren AKP'den ilginç açıklamalar gelmeye devam ediyor.

'Atatürk'ü keşfeden AKP'den ilk tespitler: Mustafa Kemal'i FETÖ'nün arkasındaki güç öldürdü

2019 başkanlık seçimleri öncesinde “yüzde 50+1” oy hedefi doğrultusunda Atatürk ve cumhuriyet vurgulu söylemlere başlayan AKP cenahından Atatürk’le ilgili tuhaf tespitler de gelmeye başladı.

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk,Atatürk’ün zehirlenerek öldürüldüğünü iddia ederek “Bana göre Mustafa Kemal, 15 Temmuz’un arkasındaki akıl tarafından, FETÖ’nün arkasındaki güç tarafından zehirlenerek öldürüldü. Mustafa Kemal’in Kuvvayı Milliye çizgisi ciddi anlamda 15 Temmuz’un arkasındaki aklı, küresel güç merkezini rahatsız ediyordu ve Mustafa Kemal’den kurtulmak istiyorlardı” dedi.

Metin Külünk, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, İsmet İnönü’yü ve 1938’den günümüze kadarki CHP çizgisini hedef alırken, Atatürk’ün ölümüne ilişkin de bir iddia da bulunarak “Bana göre Mustafa Kemal, 15 Temmuz’un arkasındaki akıl tarafından, FETÖ’nün arkasındaki güç tarafından zehirlenerek öldürüldü.” ifadelerini kullandı.

Külünk’ün sözleri şöyle:

“İsmet Paşa’nın, Mustafa Kemal’in dünyasını değiştirmesinin ardından, 1939 ile 1950 arasındaki uygulamalara baktığınızda diktatoryal bir kafa yapısını, Musollini’ye selam çakan, Hitler’e ‘merhaba’ diyen bir aklın adresini göreceksiniz. Sayın Başbakanımız dün ismi söylemedi, ben ismi söylüyorum; Mustafa Kemal’in dünyasını değiştirmesinin ardından Mustafa Kemal’in dahi izlerini silmek için Türkiye’de yönetimi devralan İsmet Paşa’nın uygulamalarına baktığınızda tepeden inmeci, ceberrut anlayışla Ankara’nın Anadolu’dan nasıl koparılıp, Anadolu’nun Batı’nın müstemlekesi haline getirmek adına kültürel soykırımın nasıl yapılmak istendiğinin en güzel ifadesidir. Bana göre Mustafa Kemal, 15 Temmuz’un arkasındaki akıl tarafından, FETÖ’nün arkasındaki güç tarafından zehirlenerek öldürüldü. Mustafa Kemal’in Kuvvayı Milliye çizgisi ciddi anlamda 15 Temmuz’un arkasındaki aklı, küresel güç merkezini rahatsız ediyordu ve Mustafa Kemal’den kurtulmak istiyorlardı. Mustafa Kemal’den kurtulduktan sonra İsmet Paşa ile beraber Türkiye, Batı yakasının kontrolünde bir ülke haline getirilmek için adımlar atıldı. İki CHP vardır. Biri 1938’e kadar Mustafa Kemal’in CHP’si, ikincisi Mustafa Kemal’den sonra İnönü’nün CHP’si. Bugünkü CHP, Birinci Dünya Savaşında Mustafa Kemal’e ‘Amerikanın mandalığını kabul edelim’ diyen ama Mustafa Kemal’in reddettiği İsmet Paşa çizgisindeki CHP. CHP’nin yönetimi vatansız bir anlayışla şekillendirilmektedir.”