Askeri okullara girişte imam hatiplere ayrıcalık!

Askeri ve polis okullarına girişte imam hatip öğrencilerine ayrıcalık tanınacağı ileri sürüldü.

Askeri okullara girişte imam hatiplere ayrıcalık!

Eğitimde dinselleşme hedefi doğrultusunda okulların imam hatipleşmesi için her türlü teşvik ve baskıyı devreye sokan AKP’nin öğrencilerin bu liseleri tercih etmesi için çıkardığı kampanya bröşürlerinde skandal ‘vaat’ler yer aldı.

Sözcü’den Saygı Öztürk‘ün haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı, bazı dini vakıf ve derneklerin teşvikiyle, imam hatip liselerine daha çok öğrenci alabilmek için bir çok plan devreye soktu. Birbirlerinin benzeri şekilde hazırlanan bazı tanıtım broşürlerinde, öğrencilerin ne gibi ayrıcalıklar elde edecekleri sıralandı. Kahramanmaraş’taki Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi, hazırladığı broşürde, mezunlarının askeri yüksek okullar ile polis okullarına “ayrıcalıklı” olarak alınacağını duyurdu.

İşte broşürde yer alan ‘vizyon ve ayrıcalık’ ifadeleri:
– Merhamet ve adalet duygusu gelişmiş sevgi ve saygıyı içselleştirmiş gençler yetiştirmek hedefimizdir.

-Askeri yüksek okullar ve polis okullarına girişte tercihen ayrıcalıklara sahip olacaklardır.

-Tüm liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri haftada 2 saate çıkacağı için ülkemizde İlahiyat ve İslami Bilimler fakülteleri geleceğin mesleği olacaktır.

-15 Temmuz gösterdi ki dinine, milletine, vatanına bağlı bireyleri hiçbir güç yıkamaz. Bu bağlamda milli ve manevi bilinçlendirmemiz olacaktır.

Ayrıca tanıtım broşüründe maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs temin edileceği, öğlen yemekleri ve servis ücretlerinin de karşılanacağı belirtildi.