AKP'li vekil: Türkiye'de çok olağanüstü şartlar oluşur, iç savaş çıkar, ordu gelir müdahale eder

AKP Manisa Milletvekili Özdağ, 'FETÖ'nün yeni bir kalkışma yapacağı iddiasını reddederken, Türkiye'de bir iç savaş çıkması halinde darbe olabileceğini söyledi.

AKP'li vekil: Türkiye'de çok olağanüstü şartlar oluşur,  iç savaş çıkar, ordu gelir müdahale eder

AKP Manisa Milletvekili Özdağ, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin “FETÖ’cüler, yeni darbe tarihi olarak ’15 Haziran’ı konuşuyor” iddiasını inandırıcı bulmadığını söylerken, darbe ihtimali için ise “Türkiye’de çok olağanüstü şartlar oluşur, bir iç savaş çıkar. Ordu gelir, müdahale eder.” ifadelerini kullandı.

Meclis Darbe girişimi Komisyonu’nun da üyesi olan AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Bugünkü şartlarda Fetullahçıların darbe yapma imkanı kalmadığını” öne sürerken, darbe ihtimaline ise kapıyı açık bırakarak “Ordu gelir müdahale eder. Onu anlarım bugünkü şartlarda Fetullahçıların bir darbe yapma imkanı kalmamıştır” dedi.

T24‘ün haberine göre, “devletin ‘FETÖ’ konusunda teyakkuz halinde olduğunu” söyleyen Özdağ, “15 Haziran darbesi” iddialarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ordu gelir müdahale eder”

Türkiye’de bir cemaat darbe yapamaz mümkün değil, böyle bir örgüt darbe yapamaz. Türkiye’de bir darbe yapılma ihtimali var mıdır? Vardır; nasıl darbe olur, Türkiye’de çok olağanüstü şartlar oluşur, bir iç savaş çıkar. Ordu gelir, müdahale eder. Onu anlarım ama bugünkü şartlarda Fetullahçıların bir darbe yapma imkanı kalmamıştır. Kendi elemanlarına moral vermek adına bunlar uzun yıllar cezaevinde yatacaklar darbe yapanlar, en azından itirafları önlemek adına, mensuplarını kandırma, ideolojilerinden deli gömleklerini giydikleri için üzerinden çıkaramıyorlar, çıkarmaları tavsiye ederiz. Bir an önce bıraksınlar Fetullah Gülen’in konuşmalarına inanmayı bıraksınlar artık, adam sapkın bir görüşü sahiptir,  kötü adamdır, darbecidir.”