AKP'li Kavcıoğlu: Bu bildiriye imza atan akademisyene yaşama hakkı bile vermezler

AKP Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda HDP’nin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne verdiği rapor hakkında konuştu. Kavcıoğlu, raporu eleştirerek ‘gammazcılık’ suçlamasında bulundu. Raporda, akademisyenler ve gazetecilerle ilgili ifadeleri eleştiren Kavcıoğlu şunları söyledi: “Akademisyenler ve gazeteciler diyorsunuz. Bakın, şöyle bir ifadeyi yazan akademisyene bu ülkede ne yapılması gerekiyor: Kasıtlı ve planlı kıyım… Türkiye’nin kıyım... View Article

AKP'li Kavcıoğlu: Bu bildiriye imza atan akademisyene yaşama hakkı bile vermezler

AKP Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda HDP’nin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne verdiği rapor hakkında konuştu.

Kavcıoğlu, raporu eleştirerek ‘gammazcılık’ suçlamasında bulundu. Raporda, akademisyenler ve gazetecilerle ilgili ifadeleri eleştiren Kavcıoğlu şunları söyledi: “Akademisyenler ve gazeteciler diyorsunuz. Bakın, şöyle bir ifadeyi yazan akademisyene bu ülkede ne yapılması gerekiyor: Kasıtlı ve planlı kıyım… Türkiye’nin kıyım yaptığını söylüyor bir akademisyen. Bu bildirinin altına imza atan hiçbir akademisyenin Türkiye’de akademisyenlik yapmaya hakkı yok. Türkiye’nin öğrencilerine ders anlatmaya hakkı yoktur.”

Kendisinin de akademisyenlik yaptığını hatırlatan Kavcıoğlu, “Türkiye’yi böyle karalayacak, Türkiye’nin kıyım yaptığını, katliam yaptığını yazacak, altına imza atacak. Kimlerle beraber yapıyor bunu? Devlete böyle bir ihanet olur mu ya? Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler.” dedi.