Açılışını geçen yıl Erdoğan yapmıştı: Ankara'da Yüksek Hızlı Tren Garı'nın tavanı çöktü!

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı içerisinde tavandaki kaplama malzemelerinin bir bölümü çöktü, olayda yaralanan olmadı.

Açılışını geçen yıl Erdoğan yapmıştı: Ankara'da Yüksek Hızlı Tren Garı'nın tavanı çöktü!

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı içerisinde tavandaki kaplama malzemelerinin bir bölümü çöktü, olayda yaralanan olmadı.

Olay, saat 11:00 sıralarında Çankaya’nın Celal Bayar Bulvarı üzerinde bulunan YHT Garı içerisinde yaşandı. Garın birinci katında bulunan boş bir alanda, tavandaki kaplama malzemeler çöktü. Şans eseri kimsenin bulunmadığı alanda yaralanan olmazken, gar içerisinde kısa süreli bir panik yaşandı.

Olay sonrası gara polis ekipleri sevk edildi. Çöken tavan kaplama malzemeleri, görevliler tarafından temizlenirken, basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmedi.

Erdoğan ve Yıldırım açmıştı

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı inşaatı tamamlandıktan sonra, geçtiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda o dönem henüz resmen ‘AKP’li’ kimliğini yeniden almamış olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açılış adı altında propagandaya dönüştürdüğü bir törenle açılmıştı.

Törene, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu üyeleri, Ankara Valisi Ercan Topaca da katılmıştı.