ABD'ye bir 'büyük' tepki daha

Samsun'daki berberler ABD'ye tepki için "Amerikan" diye adlandırılan tıraş modelini yapmayacaklarını duyurdu.

ABD'ye bir 'büyük' tepki daha

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Türkiye’den yapılacak vize başvurularını süresiz askıya alınmasının ardından AKP’den hiç bir somut tepki gelmezken, Samsun’daki berberler ise tepki olarak “Amerikan” diye adlandırılan tıraş modelini yapmayacağın açıkladı.

ABD’ye nasıl bir zararı dokunacağı belirsiz olan tepki ile ilgili konuşan Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan,  “Biz berberler olarak Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize sahip çıkmak adına berberlerimize Amerikan tıraşını yasakladık.” ifadelerini kullandı.

İHA‘nın aktardığına göre Pilan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Amerika’nın ülkemiz üzerine uyguladığı politikalar oldukça yanlıştır. Onların ülkemiz için aldığı kararlara Cumhurbaşkanımız da misliyle cevap veriyor. Son olarak ABD’li yetkililer Türkiye için vize yasağı başlattı. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Gereken cevabı da Cumhurbaşkanımız vermiştir. Biz berberler olarak Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize sahip çıkmak adına berberlerimize Amerikan tıraşını yasakladık. Artık Samsun’da hiçbir berber Amerikan tıraşı yapmayacak. Şimdi odama kayıtlı bütün berber arkadaşlarımı arayarak gereken talimatı verdim. Artık kendi geleneklerimize, kendi örf ve adetlerimize uygun tıraş stilleri yapılacaktır. Amerikan tıraşı değil bundan sonra Türk tıraşı yapılacak” dedi.

http://gazetemanifesto.com/2017/10/09/abd-sokta-vize-krizinden-sonra-abd-yazan-plakasini-degistirerek-tepki-gosterdi/