95 yaşında öldü, vasiyeti üzerine vücudu üniversiteye bağışlandı

Bodrum'da 95 yaşında hayatını kaybeden Muzaffer Erenus'un cesedi, son isteği yerine getirilerek üniversite öğrencileri için bağışlandı.

95 yaşında öldü, vasiyeti üzerine vücudu üniversiteye bağışlandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 95 yaşında hayatını kaybeden Muzaffer Erenus’un cesedi, son isteği yerine getirilerek üniversite öğrencileri için bağışlandı.

Bodrum’da bakıcısıyla yaşamını sürdüren Muzaffer Erenus, dün akşam erken saatlerinde yaşamını yitirdi. Erenus için Bitez Mahallesi’ndeki Kaynak Camisi’nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Törene, Erenus’un yakınları katıldı.

Muzaffer Erenus’un yeğeni Ayşe Ersoy, törende gazetecilere yaptığı açıklamada, teyzesinin ölmeden önce bedeninin kadavra olarak bağışlanmasını istediğini söyledi.

“Öğrencilere faydalı olmak istedi”

Erenus’un yaşlılığa bağlı bazı sıkıntılar yaşadığını aktaran Ersoy, şunları söyledi: “Teyzem uykusunda yaşamını yitirdi. Bakıcısı tarafından bulunmuş. Kendisini, üniversite öğrencilerine faydalı olabilmek için ölümünden sonra kadavra olarak bağışlanmayı vasiyet etmişti. Teyzemin cenazesi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine gidiyor. Biz de onun vasiyetini yerine getiriyoruz. Gözü arkada kalmayacak.”

Erenus’un cenazesi, kılınan cenaze namazı sonrasında İzmir’e gönderildi.