Yandaşlar öldüremedikçe fantezileri büyütüyor: Mihraç Ural Hafız Esad'ın yanına gömülmüş

Akşam gazetesi, Mihraç Ural ile ilgili son "fantezileri" de haberleştirdi.

Yandaşlar öldüremedikçe fantezileri büyütüyor: Mihraç Ural Hafız Esad'ın yanına gömülmüş

Akşam gazetesi, Mihraç Ural ile ilgili son “fantezileri” de haberleştirdi. Geçtiğimiz hafta boyunca Mihraç Ural’ın öldürüldüğünü kanıtlamak için adeta çırpınan yandaş medya organlarının dayanağı olan El Cezire haberinin yalanlanmasından sonra 2013’ten kalma fotoğrafı dahi Mihraç Ural’ın son anları diye servis etmişti.

Bu yalanlarının da kısa sürede ortaya çıkmasından sonra bu kez Akşam gazetesi Mihraç Ural’ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın babası Hafız Esad’ın yanına gömüldüğünü ileri sürdü.

Akşam gazetesine göre, isimsiz güvenlik kaynakları, Mihraç Ural’ın “muhalifler” diye bahsedilen cihatçı terör çetelerinin saldırısında öldüğünü doğruladı. İsimsiz güvenlik kaynaklarından alındığı iddia edilen bilgiye göre, Suriye-Türkiye sınırındaki Lazkiye vilayetinde 29 Mart akşamı, rejim güçlerinin karargah olarak kullandıkları bir noktayı gözetleyen cihatçı teröristler, buraya bir konvoyun yeni asker ve milisler getirmesinin ardından durum değerlendirmesi yaptı. Karargaha giren çıkanlar arasında Ural’ın ve bazı rejim komutanlarının da olduğunun tespit edilmesi üzerine, saldırı kararı alındı.

Muhalifler, karargaha 120 ve 90 milimetrelik toplarla yoğun bir saldırı gerçekleştirdi. Bölgeye kısa sürede ambulanslar geldi ve hastanaye çok sayıda ölü ve yaralı sevk edildi.

Hafız Esad’ın mezarına yakın bir bölgeye gömülmüş

Hastane kaynaklarından yapıldığı iddia edilen kontrollerde ise, getirilenler arasında bulunan Ural’ın öldüğü kesinlik kazandı. Ural, ertesi gün eşinin memleketi olan Lazkiye’nin Kardaha ilçesinde defnedildi. Beşşar Esad’ın babası Hafız Esad’ın mezarı da bu ilçede bulunuyor. Karısı üzerinden Esad ailesiyle akrabalığı da bulunan Ural’ın, baba Esad’ın mezarına yakın bir bölgeye gömüldüğü belirtildi.

Cihatçı terör örgütlerinden ve El Kaide ile ittifak içerisinde olan Ahrar üş-Şam Askeri Sözcüsü Ebu Yusuf el-Muhacir, saldırıyı kendi gruplarının planlayarak yönettiklerini anlatmış ve Ural’ın da ölenler arasında olduğunu söylemişti.

http://gazetemanifesto.com/2016/04/01/yalancinin-mumu-oglene-kadar-yanmiyor-yandaslarin-mihrac-ural-fotografi-yalan-cikti/