Yandaş yazardan CHP ve HDP'ye 'özeleştiri' çağrısı: Niye hakikati yüzümüze çarpmadınız?

Sabah yazarı Hilâl Kaplan, CHP ve HDP'yi 'FETÖ' konusunda özeleştiriye(!) çağırdı.

Yandaş yazardan CHP ve HDP'ye 'özeleştiri' çağrısı: Niye hakikati yüzümüze çarpmadınız?

AKP’nin yayın organlarından Sabah gazetesinin yazarı Hilâl Kaplan, CHP ve HDP’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı devirmek için, Fethullah Gülen’le ittifak yaptığını ileri sürerek, iki partinin bu nedenle ‘özeleştiri’ vermeleri gerektiğini savundu.

Hilal Kaplan, CHP ve MHP’yi, Gülen Cemaati ile ilgili ‘FETÖ’ gerçeğini daha önceden görmelerine rağmen iktidarın yüzüne ‘hakikat’ları savunmamakla eleştirdi. Kaplan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında AKP’nin Gülen Cemaati’nin ‘terör örgütü’ olduğunu anladığını söylerken, sözkonusu iki partiyi bu dönemde ‘FETÖ’ ile beraber Erdoğan’ı devirme planı yapmakla suçladı.

Kaplan’ın Sabah gazetesinde “At izini it izine karıştıranlar” başlığıyla yer alan yazısındaki pes dedirten ifadeleri şöyle:

“Ak Parti, ahmakları ve Lawrence’ları saymazsak, ‘Gülen cemaati’nin terör örgütü olduğuna kanaat getirdiği 17 Aralık 2013’ten itibaren FETÖ’yle mücadele etti. Ancak CHP ve HDP, FETÖ gerçeğini çok daha önce görmelerine rağmen, FETÖ ile Erdoğan’ı devirme ittifakı yaptı. Oysaki elleri çok güçlüydü. Hakikati savunarak Ak Parti’nin yüzüne bu haklılıklarını çarpabilirlerdi. Tarihe de geçerlerdi. Ama yapmadılar! O yüzden varsa bir öz eleştiri sırası, kendilerini de en ön sıralarda arzı endam ederken görmek isteriz”