VİDEO | Gerici derneklerden ortak etkinlik: Alevilik sapkınlıktır

Gerici dernekler, Burdur'da bir lisenin pansiyonunda düzenlenen toplantıda Alevilik için hakaret dolu ifadeler kullanıldı.

VİDEO | Gerici derneklerden ortak etkinlik: Alevilik sapkınlıktır

Gerici dernekler, Burdur’da bir lisenin pansiyonunda düzenlenen toplantıda “Alevilik sapık düşünceleri olan bir inanç” ifadeleri kullanıldı.

Çocuk istismarı ve Erdoğan’ın anayasasına verdikleri destekle bilinen İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Molla Ahmet Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAYDER) isimli gerici derneklerin Burdur Göller Yöresi Anadolu Lisesi Pansiyon’unda düzenledikleri toplantıda skandal ifadeler kullanıldı.

Toplantıda konuşan ve kendisini dinleyenlere “dua” öğreten kara çarşaflı bir kadın daha sonra kendisine “Alevilikle” ilgili sorulan bir soru üzerine  “Alevilik, içinde çok farklı dalları olan ama peygamberliğin aslında Hz. Muhammed’e değil de Hz. Ali’ye gönderilmiş olduğu gibi sapık düşünceleri olan bir inanç” yanıtını verdi.

İşte o konuşmanın görüntüleri;

https://youtu.be/KpKLq3OjDBk

Burdur Göller Yöresi Anadolu Lisesi pansiyonunda çekilen görüntülere tepki veren bazı veliler; “İl milli eğitim müdürü başta olmak üzere, okul müdürü, müdür başyardımcısı ve 4 Mayıs 2016 tarihinde pansiyonda nöbetçi kim varsa, halkı kin ve düşmanlığa teşvik suçu işlemişlerdir” dedi.