VİDEO | Erdoğan'dan çok tartışılacak 'darbe' konuşması: Hazır olun

Erdoğan, İstanbul’da kendisini dinleyenlere 15 Temmuz gecesi öldürülen bir kişinin öyküsünü anlatırken, “Siz de hazır olun” dedi.

VİDEO | Erdoğan'dan çok tartışılacak 'darbe' konuşması: Hazır olun

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da kendisini dinleyenlere 15 Temmuz gecesi öldürülen bir kişinin öyküsünü anlatırken, “Siz de hazır olun” dedi.

İstanbul’da ‘Milletle Bayramlaşma Programı’nda kendisini dinleyenlere seslenen Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında çok tartışılacak bir bölüm de yer aldı. Erdoğan, dinleyicilerine 15 Temmuz gecesi darbeciler tarafından öldürülen bir vatandaşın öyküsünü anlatıp, “Siz de hazır olun” dedi. Erdoğan bu sözünün ardından da, 10 Ağustos günü ‘ara’ verildiği söylenerek bitirilen “Demokrasi nöbeti”ni ima ederken, “Dikkat ederseniz biz nokta koymadık, virgül koyduk” dedi. Ancak ajanslar Erdoğan’ın bu sözlerini servis etmedi.

Erdoğan’ın İstanbul’daki konuşmasının o bölümündeki sözleri şöyle:

“Sivas Koyulhisar’dan bir kardeşimiz, köprünün yakınında oturuyor. Çıkma kararını verdiği zaman şöyle abdestini alıp, şehitlik namazını kılıyor. Hanımı diyor ki, ‘ben de gelicem’. O da hazırlığını yapıyor ve beraber köprüye hemen iniyorlar. Ve orada şehadete yürüyor. Hazırlıklarını yapmış. Çetin kardeşimiz orada şehit oluyor. Ve hanımı beraber geldiği o 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden sonra yalnız dönüyor…Tabi o şimdi yalnız değil. Yine beraberler. Ama Çetin kardeşimiz ebedi alemde ruhen eşiyle yine beraber. Fakat bu vaka bize bir şeyi gösteriyor. Bunlar bize örnekler… Yani ‘siz de hazır olun’…Dikkat ederseniz biz nokta koymadık, virgül koyduk.”