VİDEO | Cerattepe'ye çıkan heyet dönüşte açıklama yaptı: Yargı kararlarından emin görünüyorlar

Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Barolar Birliği Çevre komisyonundan oluşan heyet, Cerattepe'ye çıktı. Heyet, dönüşte açıklamada bulundu.

VİDEO | Cerattepe'ye çıkan heyet dönüşte açıklama yaptı: Yargı kararlarından emin görünüyorlar

Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Barolar Birliği Çevre komisyonundan oluşan heyet, Cerattepe’ye çıktı. Heyet, dönüşte açıklamalarda bulundu.

Heyet adına açıklama yapan Neşe Karahan, Valiliğin, heyet için 10 kişilik bir kısıtlama getirdiğini heyette bulanacak siyasi partilerin ve basının bu nedenle yer alamadığını, heyetin Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve Barolar Birliği Çevre Komisyonu’ndan temsilciler ile oluştuğunu söyledi.

Karahan, Cerattepe’ye çıktıklarında, şirketin elemanlarını, bekçilerini ve mühendislerini gördüklerini, konteynerlerlerini koyduklarını, iş makinaları ve tünelin etrafında küçük bir alanı tel örgüler ile çevirdiklerini söyledi.

Karahan şöyle devam etti, “Yargı kararlarından emin gözüküyorlar. Emin bir ifade ile yargı kararlarını bekleyeceklerini söylediler, niye burada bekledikleri, iş yeri izinlerinin, sgk kayıtlarının olup olmadığı, buraya ait ne var görebilir miyiz diye sorduğumuzda, belgelerinin Murgul’da olduğunu söylediler” dedi.

İşte o açıklama;

https://www.youtube.com/watch?v=mmh2GVDvNsE