VİDEO| Bakanlardan 'seviyesizlik' örneği: Sulama sorununu '5 çocuk'la çözdüler

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ, açılış töreni için bulundukları Erzurum'da tarım arazilerinin 'sulama' sorununu konuştular

VİDEO| Bakanlardan 'seviyesizlik' örneği: Sulama sorununu '5 çocuk'la çözdüler

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu açılış töreni için bulunduğu Erzurum’da tarım arazilerinin sulama sorunuyla ilgili konuşurken, konuyu ‘çocuk yapma’ meselesine getirerek, “Biz her tarafı sularız. Nüfusu artırın burada en az 5 çocuk diyeceksiniz” dedi.

Ankara’dan çeşitli ziyaret, temel atma ve toplu açılış törenine katılmak için Erzurum’a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Buradaki konuşmasında Erzurum’daki Daphan Ovası’nda sulama oranının çok düşük olduğuna değinen Bakan Eroğlu, “Vatandaş sulamıyor. Hatta ben gidip geldim ‘niye sulamıyorsunuz’ dedim” dedikten sonra seviyeyi düşürerek, konuyu “5 çocuk” meselesine getirdi. Eroğlu, “Diyorlar ki ‘burada artık ihtiyarlar kaldı, çalışacak adam yok’. Sizden şunu rica ediyorum, bizde herşey var, her tarafı sularız. Nüfusu artırın burada en az 5 çocuk diyeceksiniz” dedi.

Bakan Eroğlu ile Akdağ, daha sonra yanlarında bulunan Vali Seyfettin Azizoğlu, AKP Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AKP İl Başkanı Fatih Yeşilyurt’a dönerek kaç çocukları bulunduğunu sordu. Bunun üzerine Bakan Recep Akdağ, “Erzurum o hususta bayağı ileride. Siz merak etmeyin. Canlı örneği de yanınızda oturuyor” diye karşılık verdi. Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve genel müdürlerden birinin iki çocuğu olduğunu öğrenen Veysel Eroğlu’nun “Benim de 4, iki de torun var 6. Bundan sonra çocuğu 5’ten aşağı olanı genel müdür yapmayacağım” demesi de ‘gülüşmelere’ neden oldu.