'Üs imamı' astsubay 500 isim verdi

Çiğli 2’inci Ana Jet Üssü 'İmamı' olarak bilinen Astsubay Zekeriya Kuzu'nun savcılığa TSK ve iş dünyasından 500 isim verdiği öğrenildi.

'Üs imamı' astsubay 500 isim verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran suikast timindeki darbeci Astsubay Zekeriya Kuzu’nun TSK ve iş dünyasından 500 isim verdiği, savcılığın Kuzu’nun ifadesi doğrultusunda bu isimlere operasyon başlatacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele 37 asker 4 helikopterle saldırmıştı. Saldırıyı yöneten Çiğli 2’inci Ana Jet Üssü ‘İmamı’ Astsubay Zekeriya Kuzu, menfezin içinde yakalanmıştı. Kuzu’nun sorgusunun 17 saat sürdüğü ve 37 sayfalık ifade verdiği ortaya çıktı. Hainin Ankara’dan gelen özel ekibe verdiği ifadesinde, TSK içinde halen tespit edilemeyen ve örgütten aldığı talimat gereği ‘uyuyan hücre’ olarak bekleyen subay ve astsubayları ve faaliyetlerini tek tek anlattığı öğrenildi.

TSK ve iş dünyasından 500 isme operasyon

Kuzu’nun ‘FETÖ’ yapılanmasına maddi destek sağlayan iş adamlarının isimlerini verdiği de öğrenildi. Gerek TSK içerisinde gerekse iş dünyasından 500 isim veren Kuzu’nun ifadesinin ardından TSK ve iş dünyası içindeki gizli FETÖ üyelerine yönelik operasyon için Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın operasyon başlatacağı öğrenildi. Kuzu’nun verdiği listede, bu güne kadar deşifre olmamış 57 ‘imam’ın ismi de bulunduğu iddia ediliyor.