"Ulusal Kanal her zaman beni alır ve sonra da yanıldıklarını düşünürler"

Ulusal Kanal'da Kalemler ve Kılıçlar programını yapan Yalçın Küçük'ün programına son verilmesinin ortaya çıkmasından sonra kanalın Genel Yayın Yönetmeni Hulki Cevizoğlu'ndan açıklama geldi.

Ulusal Kanal’da Kalemler ve Kılıçlar programını yapan Yalçın Küçük’ün programına son verilmesinin ortaya çıkmasından sonra kanalın Genel Yayın Yönetmeni Hulki Cevizoğlu’ndan açıklama geldi.

Yalçın Küçük’ün Ulusal Kanal’da Kalemler ve Kılıçlar programının yayına son verilmesinden sonra Odatv’ye yaptığı değerlendirmede “Ulusal Kanal her zaman beni alır ve sonra da yanıldıklarını düşünürler” demesi üzerine kanalın Genel Yayın Yönetmeni Hulki Cevizoğlu’ndan “2016 yılındaki yeniden yapılanma çerçevesinde şeklen ve içerik olarak yeni düzenlemeler yapmaktayız. Ulusal Kanal, Atatürkçü çizgide hiçbir etki altında kalmadan gerçek televizyonculuk ilkelerine bağlı olarak yayınına devam etmektedir ve edecektir. Her kesime olduğu gibi değerli hocamız Prof. Dr. Yalçın Küçük’e de konuk olarak ekranlarımız her zaman açıktır.” cevabı geldi.

Yalçın Küçük, programın sonlandırılmasını nasıl değerlendirdi?

Odatv’ye yaptığı açıklamada “benim programa son verdiklerini bu sabah İsmail Hakkı Pekin bildirdi” derken “bana tabiatıyla bir gerekçe bildirmek durumunda değiller ancak şunu söylediler; Halil Nebiler’in tekrar sabah programına alındığını söylediler, İsmail Hakkı Paşa da artık yapmak istemediğini söyledi. Bana söylenen budur” ifadelerini kullandı.

Küçük, kendisinin bu gerekçeyi açıklayıcı bulmadığını söylerken “3-4 program sonra bitirirler diye tahmin ediyordum daha önce bitirdiler” ifadeleriyle durumu öngördüğünü aktardı.

Yalçın Küçük, Odatv’ye yaptığı açıklamalarda, son programdan “Genelkurmay içinde Ulusal Kanal’a yakın olan tarafın” rahatsız olduğunu iddia ederken bunun sebeplerinden birini televizyonda New York Times gazetesinin editoryal yazısını okumasına bağladı. Söz konusu yazıda Türkiye’nin artık NATO üyeliğinin haketmediğinin yazdığını söyleyen Küçük, bunun Obama yönetimine bir mesaj verdiğini söyledi.

Küçük, Ulusal Kanal yönetiminin bu yazıdan rahatsız olduğunu söylerken, “Genelkurmay’ın bütününü tenzih ederim” diyerek Genelkurmay içinde bir kesimi işaret etti. Küçük, ayrıca “programımda Yiğit Bulut’un ordu parçalandı mı yazısını da inceleyecektim, vaktimiz olmadı” dedi. “Ben Genelkurmay’ın bir bölümünün kurmay bakışından saptığını tartışacaktım” diyen Küçük, “Yiğit Bulut’un tezini benim programlarımdan mı çıkardığını yoksa Tayyip Bey’in mi ona söylediğini tartışacaktım” ifadelerini kullandı.

“İyi bir iş yapıyorduk, çok ilgi görüyorduk” diyen Küçük, “Ulusal Kanal her zaman beni alır ve sonra da yanıldıklarını düşünürler, Doğu Perinçek ve İsmail Hakkı Pekin benim arkadaşlarımdır, benim hakkımda bir kez daha yanılmışlardır” değerlendirmesinde bulundu.